Ten, ktorý klope - Kristina Ohlssonová

Ten, ktorý klope - Kristina Ohlssonová

Dodanie do 3 dní

Advokát Martin Benner obľubuje starožitnosti. Po smrti dobrého priateľa Henryho dostane ponuku, ktorá sa neodmieta.

13,35 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Advokát Martin Benner obľubuje starožitnosti. Po smrti dobrého priateľa Henryho dostane ponuku, ktorá sa neodmieta — prevziať Henryho podiel v starožitníctve v New Yorku. Nadšenie však netrvá dlho. Martina vyhľadá muž, ktorý tvrdí, že Henry nepodľahol chorobe. Bol zavraždený. Zakrátko si Martin všimne, že ho ktosi sleduje a v okolí domu nachádza podozrivé stopy. Pod tlakom okolností sa púšťa do horúčkovitého hľadania pravdy o Henrym. Pátranie ho privádza k cirkvi s priveľkým vplyvom a k starožitníctvu s nekalými obchodnými praktikami. Martinovi robí čoraz väčšie problémy rozlíšiť pravdu od lži, priateľa od nepriateľa.
Kto bol vlastne Henry Schiller? A čo sa stalo v deň jeho smrti? Ten, ktorý klope, tretí román s ústrednou postavou advokátom Martinom Bennerom, je napínavý a spletitý kriminálny príbeh o tom, že ani dávne stopy nemožno zahladiť. Je to aj rozprávanie o lojálnosti rodinných príslušníkov a o tom, aké ťažké je zachovať ju.

Zo švédskeho originálu Henrys hemlighet (Piratförlaget, Štokholm 2019) preložili Zuzana Inczingerová a Lenka Kočišová.

Ukážka z textu
Keď pracujete v právnickej brandži už dlhšie (ako ja), viete, že s najväčšou pravdepodobnosťou sa na vás začnú lepiť blázni. Občas sa pri vás zjavia na večierkoch a šepkajú vám do ucha, že vedia, kto zavraždil Kennedyho a Palmeho. Inokedy vás presviedčajú o tom, že katastrofy, ako napríklad potopenie trajektu Estonia, sa nikdy nestali. A niekedy vám aj vysvetlia dôvod. Nech sa na to pozriete akokoľvek, iba vo výnimočných prípadoch vám povedia niečo múdre. Toho sivovlasého muža, ktorý ma konfrontoval so svojím príbehom na Henryho pohrebe, som takmer okamžite zaradil medzi bláznov. Pravdupovediac, kto by už len chcel zavraždiť Henryho?

 

Autor: Kristina Ohlssonová
Vyd. značka: IKAR
Edícia: IKAR
Počet strán: 456
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2021
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 138 x 207 x 38 mm
Hmotnosť: 508 g
ISBN: 978-80-551-7205-7
EAN: 9788055172057
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > Krimi, detektívky

 

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie