Keby si len vedela - Hannah Beckerman

Keby si len vedela - Hannah Beckerman

Dodanie do 3 dní

Sestry Jess a Lily spolu neprehovorili tridsať rokov. Stačila jedna traumatizujúca udalosť v detstve a odcudzili sa natoľko, že ani ich dospievajúce deti sa nikdy nestretli.

12,51 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Sestry Jess a Lily spolu neprehovorili tridsať rokov. Stačila jedna traumatizujúca udalosť v detstve a odcudzili sa natoľko, že ani ich dospievajúce deti sa nikdy nestretli. Staré tajomstvo rodinu rozvrátilo a zdá sa, že nadobro. Dnes sú sestry rozdielne ako deň a noc. Jedna je rada, že má každý mesiac na nájomné, druhá si žije ako v rozprávke. Ich matke Audrey už neostáva veľa času a má len jedno želanie, aby sa sestry konečne zmierili. Napätie rastie a blíži sa chvíľa, keď dávne rozhodnutia konečne vyjdú na povrch. Možno aj za cenu, že skutočná pravda ublíži ešte viac.

Z anglického originálu If Only I Could Tell You (First published by Orion Books, London 2019) preložila Anna Kolčiterová.

Ukážka z textu
Kým Jess civela na sestrinu fotku, ako sedí za stolom – povedomá, no zároveň neznáma –, uvedomila si, ako plytko dýcha, akoby mala niečo v hrdle. Spomenula si na deň takmer pred tridsiatimi rokmi. Stretli sa s Lily pri otcovom hrobe presne rok po jeho smrti. Jess sa počas obednej prestávky vykradla zo školy, no Lily tam už kľačala a na náhrobný kameň jej stekali krokodílie slzy. Jess na Lily v ten deň kričala. Slová, ktoré zabudla v momente, ako jej vyšli z úst. Bola taká naštvaná, že jej vôbec nezáležalo na obsahu, iba na spôsobe, akým ich vysloví. A teraz jediné, na čo si v súvislosti s tým bolestivým septembrovým dňom spomínala, bol zúrivý pocit istoty, že Lily si nezaslúži tam byť. Po tom, čo spravila, sa pripravila o právo plakať nad otcovým hrobom.

 

 

Autor: Hannah Beckerman
Vyd. značka: IKAR
Edícia: IKAR
Počet strán: 344
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2021
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 134 x 207 x 30 mm
Hmotnosť: 414 g
ISBN: 978-80-551-7383-2
EAN: 9788055173832
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > Svetová súčasná
Beletria pre dospelých > Román pre ženy

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie