Mrazivé zlato - Cilla a Rolf Börjlindovci

Mrazivé zlato - Cilla a Rolf Börjlindovci

Dodanie do 3 dní

V Arjeplogských horách na severe Švédska nájdu v roztápajúcom sa ľadovci mŕtvolu zavraždeného muža.

13,35 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

V Arjeplogských horách na severe Švédska nájdu v roztápajúcom sa ľadovci mŕtvolu zavraždeného muža. Vyšetrenie prípadu pridelia Olivii Rönningovej. Vrtuľník, ktorý ju má priviezť na miesto, sa však zrúti a pilot utrpí vážne zranenia. Olivia sa v búrke vydá hľadať pomoc. Netuší, že do nehostinných hôr sa vybrali aj iní ľudia, ibaže s úplne odlišným zámerom.
Vyšetrovateľ Tom Stilton sa dozvie o Oliviinej nehode a rozhodne sa vrátiť z Thajska, aby jej pomohol. Spojí sa s penzionovanou komisárkou Mette Olsäterovou a spoločnými silami sa pustia do zisťovania identity mŕtveho tela v Arjeplogu. Vyšetrovanie sa však komplikuje, presiahne hranice štátu a nitky prípadu vedú do Gambie, kam sa Tom vyberie s priateľom Abbasom. Teraz už ide o život aj im. Vyšetrovací tím spoločnými silami odhaľuje, že zavraždený muž v horách je obeť záhadného zmiznutia, ktorého korene siahajú do polovice dvadsiateho storočia.

Zo švédskeho originálu Fruset guld (Norstedts, Stockholm 2020) preložila Mária Bratová.

Ukážka z textu
Neopovážila sa rozsvietiť lampu, nechcela, aby ju bolo vidieť zvonka, iba si v duchu nadávala, že si so sebou nevzala baterku. Ešteže mala vo vrecku zapaľovač. Po chvíli námahy sa jej podarilo vykresať plamienok, takže videla celý stôl. Povaľovalo sa na ňom niekoľko banánových šupiek a rozložená mapa tej istej oblasti, ako mala Olivia. Na tom by nebolo nič čudné vzhľadom na miesto, kde sa nachádzajú. Zvláštnejší a nepríjemnejší bol pohľad na krúžok presne na tom mieste, kam si ho poznačila aj Olivia.
Na mieste nálezu.
Ľadovec v úžľabine, kde sa našlo mŕtve telo.
Len kúsok pod tým miestom bol na mape ešte aj zakrúžkovaný krížik. Toto miesto Olivia však nemala označené.
Sklonila sa nad mapu a stihla si položiť otázku, čo značí zakrúžkovaný krížik. V nasledujúcom okamihu ju úder zozadu zrazil na zem. Surový a silný. Vedomie stratila, skôr než sa zviezla na dlážku.

 

Autor: Cilla a Rolf Börjlindovci
Vyd. značka: IKAR
Edícia: IKAR
Počet strán: 400
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2021
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 155 x 234 x 34 mm
Hmotnosť: 600 g
ISBN: 978-80-551-7706-9
EAN: 9788055177069
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > Krimi, detektívky

 

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie