Ako som sa naučil rozumieť svetu - Hans Rosling, Fanny Härgestam

Ako som sa naučil rozumieť svetu - Hans Rosling, Fanny Härgestam

Dodanie do 7 dní

Hlboko ľudské a objavné postrehy o živote na našej planéte bez akýchkoľvek predsudkov predstavujú len jeden aspekt knihy Ako som sa naučil rozumieť svetu.

12,51 €

Vydavateľstvo: Tatran

Hlboko ľudské a objavné postrehy o živote na našej planéte bez akýchkoľvek predsudkov predstavujú len jeden aspekt knihy Ako som sa naučil rozumieť svetu. Popritom sledujeme celoživotnú púť lekára, vedca, humanistu a otca rodiny, ktorý aj v pokročilom veku neváhal skúmať príčiny rôznych epidémií priamo v centrách ich výskytu.

Rosling si uvedomuje, že pokrok a blahobyt posledných desaťročí prichádzali len pozvoľna s každou novou generáciou a vyšším vzdelaním. Sám načrel aj do vlastného rodokmeňa a priznal sa, že jeho prastarí rodičia pri čítaní len slabikovali, babička prala v cementovej výlevke a otec sa ostýchal vkročiť do moderného hypermarketu. A to hovoríme o Švédsku dvadsiateho storočia.

Boli to predovšetkým fakty, ktoré pomohli Roslingovi vysvetliť, ako funguje svet. A ešte zvedavosť a odhodlanie. Hans v knihe rozpráva, ako sa stal mysliteľom, a približuje svoju celoživotnú cestu z pohotovostnej kliniky v Mozambiku na Svetové ekonomické fórum v Davose. S hlbokou ľudskosťou a radosťou rozpráva príbehy, ktoré s rovnakou radosťou počúval celý svet. 


Autor: Hans Rosling, Fanny...
Vyd. značka: Tatran
Počet strán: 240
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2021
Poradie vydania: 1.
Dostupnosť: Vyjde 4.6.2021
ISBN: 978-80-222-1175-8
EAN: 9788022211758
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > Svetová súčasná
Literatúra faktu > Biografie, životopisy, osudy

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie