Vražda na Ostrove Camino - John Grisham

Vražda na Ostrove Camino - John Grisham

Dodanie do 3 dní

Na Ostrove Camino sa môže stať všeličo. Aj vražda uprostred hurikánu. Na prvý pohľad dokonalý zločin.

11,67 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Na Ostrove Camino sa môže stať všeličo. Aj vražda uprostred hurikánu. Na prvý pohľad dokonalý zločin.

Majiteľ kníhkupectva Bruce Cable sa pripravuje na návrat úspešnej spisovateľky Mercer Mannovej, keď hurikán Leo nečakane zmení smer a rúti sa rovno na ostrov. Floridský guvernér nariadi povinnú evakuáciu, väčšina obyvateľov preto zabezpečí svoje domy a ujde na pevninu, lenže Bruce sa rozhodne zostať.
Hurikán spôsobí hotovú spúšť – zrovná so zemou domy, zničí hotely a obchody, zaplaví ulice, pripraví o život desiatku ľudí. Jednou z obetí je aj Nelson Kerr, Bruceov priateľ a autor trilerov. Čoskoro však vysvitne, že jeho smrť nezapríčinil nespútaný živel. Obeť utrpela viacero podozrivých úderov do hlavy.
Kto si mohol želať Nelsonovu smrť? Miestna polícia má plné ruky práce s následkami prírodnej katastrofy a nie je schopná riešiť prípad. Bruceovi napadne, či pochybné postavy z Nelsonových románov nemajú základ v skutočnosti. V priateľovom počítači je uložený rukopis nového románu. Ktovie, či sa tam neskrýva kľúč k celému prípadu. Bruce sa pustí do pátrania na vlastnú päsť, a vtedy objaví medzi riadkami čosi, čo prekoná všetky Nelsonove zápletky.

Z anglického originálu Camino Winds (Doubleday, a division of Penguin Random House LLC, New York 2020) preložila Alena Redlingerová.

Ukážka z textu
„Policajti sa nepýtali na Nelsonov rukopis."
„Viem. Čo si o tom myslíte?"
„Niekto si ho musí prečítať, ale my dvaja nie. Nesmie to byť človek čo len vzdialene spojený s Nelsonom."
„Počúvam."
„Navrhujem, aby ste rukopis poslali spisovateľke Mercer Mannovej. Je z ostrova, ale vášho brata nepoznala. Teraz prednáša na Mississippskej. Dá sa jej dôverovať. Prečíta si text, porozpráva sa o ňom s priateľom, bývalým novinárom a takisto spisovateľom, potom im zavolám."
Pokrčila plecami, akoby sa chystala urobiť čokoľvek, čo Bruce povie. „Myslíte si, že rukopis privedie políciu k vrahovi?"
„Nespolieham sa na policajtov. Je to tvrdý oriešok a majú vlastnú teóriu. Za všetko môže obeť, lebo vyšla von uprostred búrky. Poprehadzujú papiere, prestanú nám dvíhať telefón, počkajú, a jedného dňa vám oznámia, že vyšetrovanie uviazlo v slepej uličke, lebo presne tam teraz smeruje. Sľúbia, že nechajú prípad otvorený v nádeji, že sa stane zázrak."
Polly prikývla. „Súhlasím s vami."
„Vážne pochybujem, že nás rukopis privedie k vrahovi, ale nič iné nemáme." 

 

Autor: John Grisham
Vyd. značka: IKAR
Edícia: IKAR
Počet strán: 288
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2021
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 135 x 210 x 25 mm
Hmotnosť: 366 g
ISBN: 978-80-551-7689-5
EAN: 9788055176895
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > Svetová súčasná
Beletria pre dospelých > Krimi, detektívky

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie