Stravovací kompas - Zhrnutie vedeckých štúdií na tému stravovanie - Bas Kast

Stravovací kompas - Zhrnutie vedeckých štúdií na tému stravovanie - Bas Kast

Dodanie do 3 dní

Čo jedia dlhoveké národy? Ako sa efektívne chudne? Dá sa vyhnúť typickým chorobám staroby?

12,51 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Keď novinár Bas Kast vo svojich štyridsiatich rokoch skolaboval s bolesťami na hrudníku, vynorila sa pred ním existenčná otázka: Zruinoval si zdravie nezdravou stravou (Junkfood) bez akejkoľvek hodnoty? Predsavzal si, že radikálne zmení svoje stravovanie a vylieči sa sám. Ale čo je skutočne zdravé? Začala sa mnohoročná výskumná cesta do aktuálneho bádania o starnutí a stravovaní.

Čo jedia dlhoveké národy? Ako sa efektívne chudne? Dá sa vyhnúť typickým chorobám staroby? Možno sa určitými potravinami udržať mladým? Z tisícok miestami odporujúcich si štúdií filtruje autor overené poznatky o zdravej strave. Na ceste k nim odhalí mnohé stravovacie mýty. Objektívny pohľad na zozbierané dáta a poznatky uplynulých desaťročí odhaľuje: mnohé veci, ktoré považujeme za zdravú stravu, môžu značne škodiť nášmu telu. A naopak, niektoré potraviny so zlou povesťou sa ukážu ako veľmi liečivá medicína.

Kniha Basa Kasta, ktorej obsahom je vedecky odskúšaná liečivá strava, sa nás usiluje priviesť k tomu, aby sme pochopili zásadný zmysel zdravého stravovania a diét. Posúva naše myslenie smerom k tomu, aby sme prehliadli čarovné formulky a zavádzajúce reklamy samozvaných diétnych guru a lepšie sa vyznali v monštruóznej stravovacej a informačnej džungli. So Stravovacím kompasom nás už nikto nemôže zaskočiť v otázkach stravovania!

Z nemeckého originálu Der Ernährungskompass vydaného vo vydavateľstve Bertelsmann v roku 2018 v Mníchove preložila PhDr. Katarína Šmidtová

Ukážka z textu
ČLOVEK JE TAKÝ MLADÝ, AKO SA STRAVUJE!
Čo mám jesť? Jednoduchá otázka, ktorá sa dnes stala náramne komplikovanou. Ako by to bolo so stravou z doby kamennej? Alebo radšej nízkosacharidová? Nízkotučná? Bezlepková? Vo svojom Stravovacom kompase novinár a autor bestsellerov Bas Kast upratuje v chaose diét. Mimo módnych trendov a ideológií sa zaoberá otázkou, čo je skutočne zdravé. Čo jedia dlhoveké národy? Ako sa efektívne chudne? Prečo dokonca oficiálne smernice stravovania zavádzajú?

Autor odhaľuje mýty o stravovaní a opisuje základy stravy, ktorá nás chráni pred chorobami staroby a predlžuje nám život. Základ jeho odporúčaní: jedinečne obsiahly prehľad o tisícoch stravovacích štúdií z modernej medicíny, výskumu o látkovej premene a o starnutí.

„Táto kniha zachráni životy!"
Prof. Dr. Christian Keysers, autor diela Náš empatický mozog

 

Autor: Bas Kast
Vyd. značka: IKAR
Edícia: Príroda
Počet strán: 320
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2020
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 150 x 232 x 25 mm
Hmotnosť: 664 g
ISBN: 978-80-551-7183-8
EAN: 9788055171838
Titul je zaradený do žánru:
Populárne náučná pre dospelých > Varenie, nápoje, diéty

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie