Neznámy v našej spálni - Samantha Lee Howe

Neznámy v našej spálni - Samantha Lee Howe

Dodanie do 3 dní

Charlotte a Tom majú dokonalé manželstvo. Zatiaľ čo Tom vedie rodinnú firmu, Charlotte si kráti dni oddychovaním.

12,51 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Charlotte a Tom majú dokonalé manželstvo. Zatiaľ čo Tom vedie rodinnú firmu, Charlotte si kráti dni oddychovaním, obedmi s priateľmi či organizovaním charitatívnych akcií. To, čo navonok pôsobí ako šťastný život, je v skutočnosti luxusným väzením. Tom a jeho matka kontrolujú každý jej krok a robia za ňu aj tie najmenšie rozhodnutia. Nespokojnosť vženie Charlotte do náručia charizmatického Ewana, ktorý ju očarí vidinou nového života. No vo chvíli, keď naberie odvahu opustiť majetníckeho manžela, Ewan bez stopy zmizne. Pátranie po ňom neprináša žiadne výsledky, ale Charlotte postupne odhaľuje oveľa desivejšiu skutočnosť. Ak chce prežiť, nemôže veriť nikomu, a už vôbec nie ľuďom, ktorí sú jej najbližší.

Z anglického originálu The Stranger in Our Bed (One More Chapter an imprint of HarperCollinsPublishers 2020) preložila Jana Seichertová.

Ukážka z textu
Do tváre ma zasiahol mokrý štrk. Mykla som sa. Ležala som v čudnej skrútenej polohe, jednu ruku som mala uväznenú pod sebou a stratila som v nej cit. Bola som zmätená, akoby som sa prebúdzala z príliš živého sna.
Nejasne som počula zvuky. Škrabot kdesi nado mnou. Kov narážajúci na kameň. Vtáky? Šum lístia.
Od úsilia spomenúť si, kde som, ma rozbolela hlava. Vznášala som sa nad hladinou vedomia. Prehnala som to minulú noc s vínom? Zareagovali tabletky s alkoholom? Kdeže, tabletky som neužívala a včera som nič nepila.
Na zatvorené viečka mi útočil obraz usmievajúceho sa Toma. Vtom mu úsmev zmizol z tváre a Tom sa zmenil na obrovského zloducha z komiksu, o ktorom sa mi kedysi snívalo.
S mľasknutím na mňa dopadla ďalšia kôpka mokrej hliny. Šok spôsobený nárazom kamienkov do členka ma celkom prebral.
Vtedy moja omámená myseľ konečne pochopila, kde som. Sen sa zmenil na nočnú moru. Bola som v hrobe a niekto na mňa hádzal hlinu.

 

 

Autor: Samantha Lee Howe
Vyd. značka: IKAR
Edícia: IKAR
Počet strán: 336
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2021
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 134 x 206 x 30 mm
Hmotnosť: 403 g
ISBN: 978-80-551-7812-7
EAN: 9788055178127
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > Svetová súčasná
Beletria pre dospelých > Dobrodružstvo, thrillery
Beletria pre dospelých > Krimi, detektívky

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie