Najjasnejšie hviezdy - Anna Toddová

Najjasnejšie hviezdy - Anna Toddová

Dodanie do 3 dní

Strhujúci príbeh o láske a klamstvách. Karina pozná tvrdú realitu armádneho života.

11,67 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Strhujúci príbeh o láske a klamstvách.

Karina pozná tvrdú realitu armádneho života. A ako každý, kto vyrástol v blízkosti vojenskej základne, vie, čo nasleduje po návrate vojaka z misie. Preto sa snaží budovať si pokojný život vo vlastnom dome. K rodine sa však neotáča chrbtom. Drží ju pokope. Aj keď je otec na misii, aj keď má brat Austin opletačky so zákonom. Austin robí jednu hlúposť za druhou a otec to už nezvláda. Karina potom všetko napráva, no aj ona postupne stráca pevnú pôdu pod nohami. A vtedy ho stretne – zatvorenú knihu, do ktorej veľmi túži nahliadnuť. Ako masérka spoznala mnoho vojakov, no tento je iný. Dvadsaťročný Kael má za sebou dve ťažké misie v Afganistane. Je uzavretý a neobvykle tichý. Nechce, aby sa Karina čo i len dotkla jeho pravej nohy. Karina si na jeho spoločnosť časom zvykne a prestane zastierať svoje city. Zdá sa, že konečne našla dlho hľadaný pokoj. Ilúzia však rýchlo vyprchá. Zrazu musí nájsť silu oddeliť pravdu od klamstiev a rozhodnúť sa, ako s ňou naloží.

Z anglického originálu The Brightes Stars (Frayed Pages, L.L.C., USA 2018) preložila Anna Kolčiterová.

Ukážka z textu
Jemne som sa pohojdávala a uvedomovala si, že dýcham v rytme hojdačky. Ľahšie sa mi tak predstieralo, že som si Kaela nevšimla. Určite neprelomím ticho ako prvá. Držala som jazyk za zubami a myšlienky si nechávala pre seba. Bože, tento chlap bol tak ťažko čitateľný!
Možno preto, ako sa ku mne správal. Pozoroval ma, ale nesúdil. To bolo nezvyčajné. Ľudia vás často chceli prečítať, odhadnúť. Kto si a čo sa dá od teba čakať? Kael však nie. Len mlčky pozoroval. Páčilo sa mi to. Nebolo to však fér. On o mne vedel veľa a ja o ňom skoro nič. Všetko, čo som sa o ňom dozvedela, som mohla spočítať na prstoch jednej ruky. Podvedome som to aj urobila.
Po prvé, bol očarujúci.
Po druhé, priťahoval ľudí ako magnet.
Po tretie, prinútil vás vedieť, čo si o vás myslí. (Alebo toto bola len moja domnienka?)
Po štvrté, tváril sa, akoby mal na jazyku niečo skutočne dôležité.
Po piate, už nič. Takto málo som o ňom vedela.
Všetko na Kaelovi mi pripadalo komplexné, no zároveň jednoduché. Vnútri mi toho veľa nepovedal, akurát sa ma opýtal, či si dám ešte pizzu. A prišiel za mnou von. Tak prečo tam len tak stál obklopený silovým poľom, prestupoval z nohy na nohu a díval sa na mňa, akoby slová boli preňho ťažký oriešok? Začala som niečo hovoriť, aby som prelomila napätie, ale včas som sa zastavila. Neuľahčím mu to. Dám mu ochutnať z jeho vlastnej medicíny a uvidím, či sa mu to páči.

 

Autor: Anna Toddová
Vyd. značka: IKAR
Edícia: YOLi
Séria: Hviezdy
Počet strán: 288
Väzba: Paperback
Rok vydania: 2021
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 126 x 200 x 21 mm
Hmotnosť: 281 g
ISBN: 978-80-551-7810-3
EAN: 9788055178103
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > YOLi, young adult, new adult
Beletria pre dospelých > Romantika

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie