Schopní všetkého - Klas Ekman

Schopní všetkého - Klas Ekman

Dodanie do 3 dní

Sú cesty, z ktorých niet návratu. Tridsiatnici Anna a Johan sa ubytujú v malomestskom hoteli, aby si tam užili spoločný víkend ako milenci.

12,51 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Sú cesty, z ktorých niet návratu.

Tridsiatnici Anna a Johan sa ubytujú v malomestskom hoteli, aby si tam užili spoločný víkend ako milenci. Johan kvôli Anne práve opustil svoju manželku a teší sa na vášnivú noc. Anna má však iné úmysly: rozhodla sa ich aféru ukončiť. Rodina je totiž pre ňu dôležitejšia ako jej neustála túžba po šťastí. Víkend sa však nevyvíja podľa očakávania ani jedného z nich. Tragická chyba so smrteľnými následkami prinúti párik milencov urobiť osudové rozhodnutie, ktoré navždy zmení ich životy. Klas Ekman prináša strhujúci triler o úplne obyčajných ľuďoch, ktorým sa okolnosti vymknú spod kontroly a ocitnú sa v desivom víre udalostí, kde každý krok môže byť fatálnou chybou.

Zo švédskeho originálu De Kapabla (Bookmark Förlag, Stockholm 2020) preložila Jana Obertová.

Ukážka z textu
Keď ju videl po prvý raz, napadlo mu, že vyzerá divoko.
Aj taká bola. Obaja boli viac ako mierne opití, tak sa to začalo.
Po nejakom čase sa znovu stretli a cítili sa trápne. Potom sa stretli opäť. A zasa. Chceli to nejako usporiadať. Tak to však nefungovalo. Začalo sa niečo, čo nešlo ukončiť.
„Kladieš veľmi dobré otázky," skonštatovala.
Možno, ale súviselo to aj s tým, že nemal veľmi o čom rozprávať. Najmä v porovnaní s ňou. Nikdy nebol taký šťastný a jakživ nestretol takú skvelú ženu. Anna mala pod kontrolou všetko. Prečítala podstatne viac kníh ako on, videla všetky filmy, navštívila mnoho koncertov. Vyskúšala drogy, hoci nijaké tvrdšie. Žila život, aký si prial žiť ako mladý.
Najlepšie, čo ho mohlo v živote postretnúť, bol fakt, že na ňom našla niečo, prečo sa doňho zamilovala. Kým sa nestretli, okrem začiatku s Märtou, sa cítil celkom prázdny.
Märta bola jeho prvým dievčaťom a práve to ho očarilo. Anna ho prinútila cítiť sa zaujímavejšie. Tvrdiť, že ho vzkriesila z mŕtvych, bolo určite smiešne, ale Johan si to popravde myslel. V každom prípade v ňom niečo odkryla. Dosiaľ nevysvetliteľnú chuť do života.

 

Autor: Klas Ekman
Vyd. značka: IKAR
Počet strán: 352
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2021
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 135 x 206 x 30 mm
Hmotnosť: 414 g
ISBN: 978-80-551-7913-1
EAN: 9788055179131
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > Dobrodružstvo, thrillery
Beletria pre dospelých > Krimi, detektívky

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie