Stručná história takmer všetkého - Bill Bryson

Stručná história takmer všetkého - Bill Bryson

Dodanie do 3 dní

Neuveriteľná poznávacia jazda svetom vedy. Zem je náš jediný domov v celom vesmíre. Poznáte ju dobre?

16,79 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Neuveriteľná poznávacia jazda svetom vedy.

Zem je náš jediný domov v celom vesmíre. Poznáte ju dobre? Určite ste sa o nej všeličo dozvedeli na hodinách geografie, biológie, fyziky či chémie, no jej skutočný príbeh je oveľa fascinujúcejší.

Kniha Stručná história takmer všetkého vás zoberie na jedinečné potulky. Zo žeravého jadra planéty sa vyšplháte až na Mount Everest, od veľkého tresku prejdete až po 21. storočie. Nazriete do vnútra atómu aj za oponu nekonečného vesmíru.

Za všetky poznatky, ktoré v súčasnosti máme, vďačíme géniom, odvážlivcom a pracovitým vedcom minulosti, ktorí hľadaniu pravdy obetovali roky mravčej práce. Občas im však pomohla aj šťastná náhoda. Súčasťou príbehu Zeme ste aj vy, lebo všetko, čo sa tu zatiaľ odohralo, nepochybne viedlo k vašej existencii.

Bill Bryson sa opisuje ako zdráhavý cestovateľ, ale záujem o okolitý svet neudrží na uzde ani vtedy, keď zostane v bezpečí domova. Kniha Stručná história takmer všetkého predstavuje jeho úsilie pochopiť všetko, čo sa udialo od veľkého tresku až do nástupu civilizácie – ako sme sa z fázy, keď sme neboli vôbec ničím, dostali do prítomnosti, keď sme ľuďmi. Zaumienil si, že preštuduje predmety, ktoré väčšinu ľudí zvyčajne na smrť nudia, napríklad geológiu, chémiu a fyziku, a že sa ich pokúsi podať tak, aby ich pochopil aj človek, ktorému dovtedy ani len nenapadlo, že by ho mohla zaujať veda.

Od autora bestsellera Ľudské telo – Príručka pre majiteľov

Z anglického originálu preložil Róbert Hrebíček.

 

Autor: Bill Bryson
Vyd. značka: IKAR
Počet strán: 656
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2021
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 155 x 232 x 50 mm
Hmotnosť: 904 g
ISBN: 978-80-551-7828-8
EAN: 9788055178288
Titul je zaradený do žánru:
Populárne náučná pre dospelých > Veda a technika

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie