Hrana - Hakan Nesser

Hrana - Hakan Nesser

Dodanie do 3 dní

Komisára Van Veeterena si zločin nájde aj na dovolenke.

11,67 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Komisára Van Veeterena si zločin nájde aj na dovolenke. Keď v neďalekom pobrežnom mestečku Kaalbringen nájdu dvoch mužov brutálne zavraždených sekerou, miestne autority ho privolajú na pomoc. Vyšetrovanie komplikuje skutočnosť, že medzi obeťami neexistuje očividné spojenie. Situácia sa vyhrotí, keď bez stopy zmizne Van Veeterenova kolegyňa – brilantná mladá detektívka. Pátranie po vrahovi sa stáva zároveň záchrannou misiou, v ktorej sa hrá o čas. Strhujúca Hrana je ako partička šachu, v ktorej môže byť každý ťah posledný.

Zo švédskeho originálu Borkmanns Punkt (Albert Bonniers Förlag, Stockholm, Sweden 1994) preložili Lenka Kočišová a Zuzana Inczingerová.

Ukážka z textu
O koľko jednoduchšie je dolapiť niekoho, kto sa uspokojí s jednou vraždou, než pátrať po sériovom vrahovi a riešiť prípad, v ktorom informácie, tipy, stopy, indície a podozrenia spôsobili, že sa to jednoduché a jasné utopilo v mori nepodstatných údajov.
O koľko jednoduchšie je vyťažiť z pozície pešiaka, keď je figúrok menej.
Otázka je, či ten spomínaný bod už minuli.
Vie teraz v tomto horúcom kúpeli dostatočne veľa na to, aby dokázal odhaliť Hrdloreza? Má zmysel pokračovať v hľadaní indícií a stôp?
Na dne vedra šmátral po otvárači. Odpoveď už poznal. Prinajmenšom sa pre ňu už rozhodol.
Áno.
Áno. Vrah už s nimi je. Dôsledne skrytý za spleťou výsluchov, protokolov a diskusií. Ukrytý a zastrčený v ešte komplikovanejších slučkách vlastného mozgu. Hrdlorez je tu. Stačí ho len nájsť.

 

Autor: Hakan Nesser
Vyd. značka: IKAR
Počet strán: 336
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2021
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 134 x 207 x 28 mm
Hmotnosť: 403 g
ISBN: 978-80-551-7764-9
EAN: 9788055177649
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > Svetová súčasná
Beletria pre dospelých > Dobrodružstvo, thrillery
Beletria pre dospelých > Krimi, detektívky

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie