Panstvo Beauchamp - Danielle Steelová

Panstvo Beauchamp - Danielle Steelová

Dodanie do 3 dní

Winnie Farmingtonová v mladosti snívala o tom, že vyštuduje univerzitu, presťahuje sa do New Yorku a bude pracovať vo vydavateľstve.

11,67 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Winnie Farmingtonová v mladosti snívala o tom, že vyštuduje univerzitu, presťahuje sa do New Yorku a bude pracovať vo vydavateľstve. Do cesty sa jej však postavil skutočný život. Vrátila sa do rodného mestečka a starala sa o chorú matku. Po rokoch v otravnom zamestnaní a v neuspokojivom vzťahu dospela Winnie k záveru, že sny žijú tí druhí. Útechu nachádza len v pozeraní britského seriálu Panstvo Beauchamp, ktorý sa odohráva na veľkom norfolkskom zámku. Bohatý svet pánov a sluhov stvárnený skvelými hercami sa stane pre ňu doslova únikom pred svetom. Jedného dňa, keď sa zmaria aj posledné nádeje na povýšenie v práci a podraz zažije aj v súkromnom živote, dospeje k zásadnému rozhodnutiu. Zbalí sa a odletí do Anglicka, aby sa pozrela na miesto, kde sa nakrúca jej obľúbený seriál. Ubytuje sa v malom penzióne, v ktorom sa hneď cíti ako doma. Brat a sestra, žijúci na zámku, kde sa filmuje, pôsobia skôr ako starí známi než ako britská šľachta. Navyše, seriál s pestrým obsadením a aférami mimo scény predstavuje drámu samu osebe a Winnin svet tak ožíva priamo na pľaci. Napokon sa Winnie odhodlá na najväčší krok v živote. Sny totiž treba nasledovať, lebo človek nikdy nevie, aký zázrak sa stane.

Z anglického originálu Beauchamp Hall (Delacorte Press, an imprint of Random House, a division of Penguin Random House LLC, New York 2018) preložil Alojz Keníž.

Ukážka z textu
Odrazu si uvedomila, že sa s ňou vlastne takmer nikdy nerozpráva, a trvalo jej jedenásť rokov, kým na to prišla. Celé roky sa ubezpečovala, že všetci muži sa správajú tak ako on. Ale čo ak nie? Muži v seriáli Panstvo Beauchamp si tak nepočínali, hoci je pravda, že ide o televízny film zasadený do obdobia spred takmer sto rokov. Aj Erik si vážil jej sestru, hoci vedela, že ich manželstvo nie je vzrušujúce a pred niekoľkými rokmi sa jej sestra zaplietla do milostnej aféry, o ktorej asi ani nevedel, ale zostala s ním.
Čo mala ona s Robom iné než podľa očakávania dobre fungujúci sex?
Chcela viac, chcela sa skutočne o niečom rozprávať, mať niekoho, s kým by mohla ísť na prechádzku, tráviť prijemný čas a učiť sa dačo jeden od druhého. Chcela to, čo mali postavy zo seriálu Panstvo Beauchamp, ale vedela, že fantazíruje. Odrazu sa jej zmocnila nespokojnosť so svojím životom. 

 

Autor: Danielle Steelová
Vyd. značka: IKAR
Počet strán: 280
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2021
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 135 x 206 x 25 mm
Hmotnosť: 350 g
ISBN: 978-80-551-7931-5
EAN: 9788055179315
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > Romantika
Beletria pre dospelých > Román pre ženy

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie