Strážkyňa slnka - Maja Lunde

Strážkyňa slnka - Maja Lunde

Dodanie do 3 dní

Lily pomaly dospieva a naplno si uvedomuje, že žije v neprirodzenom svete.

12,51 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Lily pomaly dospieva a naplno si uvedomuje, že žije v neprirodzenom svete. Dni trávi v gumákoch a pršiplášti, do nitky premočená, hladná a osamelá. Matne si spomína na láskavý dotyk teplých lúčov, ktoré sa jedného dňa vytratili spolu so žiarivým slnkom. Odvtedy dedinu sužuje nepreniknuteľná hmla a nekončiaci dážď.
Raz však Lily nájde zakázanú cestu do slnečného údolia a rozhodne sa uväznené slnko oslobodiť. Musí zvíťaziť nad Strážkyňou slnka, ktorá skrýva temné tajomstvo. Tajuplný príbeh odvážneho dievčatka je tak trochu detektívka, lebo Lily musí vypátrať, kto a prečo slnko uväznil.
Autorka si v Strážkyni slnka rovnako ako v Snehovej sestre všíma hlboké ľudské emócie, ktoré ovplyvňujú naše konanie a zmýšľanie, hoci niekedy aj nesprávnym smerom. Tentoraz hovorí o pomste, ktorá k ničomu nevedie a nič nevyrieši, veď hlbokú bolesť možno pochopiť a vyliečiť jedine láskou.
Po zimnom príbehu prináša Maja Lunde jarný, plný fantázie a severského kúzla. Detskí čitatelia sa už teraz môžu tešiť na jej letný a jesenný príbeh.

 

Autor: Maja Lunde
Vyd. značka: Tatran
Počet strán: 200
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2021
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 222 x 250 x 19 mm
Hmotnosť: 934 g
ISBN: 978-80-222-1148-2
EAN: 9788022211482
Titul je zaradený do žánru:
Deti nad 10 rokov > Beletria (nad 10 rokov)

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie