Kniha Prachu: Prvý diel - La Belle Sauvag - Philip Pullman

Kniha Prachu: Prvý diel - La Belle Sauvag - Philip Pullman

Dodanie do 3 dní

Malcolm Polstead je všímavý chlapec, ale sám nepriťahuje pozornosť. Možno aj preto sa stane špiónom...

12,51 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Malcolm Polstead je všímavý chlapec, ale sám nepriťahuje pozornosť. Možno aj preto sa stane špiónom...
Malcolmov otec má na brehu Temže hostinec. Do Pstruha chodí celý Oxford. Malcolm a jeho démon Asta si preto denne vypočujú všelijaké klebety a rozhovory. Počas daždivých zimných dní však Malcolm postrehne aj čosi nové – intrigy. Náhodou nájde tajnú správu, v ktorej sa píše o akejsi nebezpečnej hmote nazývanej prach. Špiónka, ktorej bola správa určená, si Malcolma nájde a požiada ho, aby mal oči otvorené. On zrazu vidí samé podozrivé osoby a všetky sa vypytujú na to isté – na bábätko menom Lyra. Nemluvňa ich priťahuje ako magnet a Malcolm musí preukázať neuveriteľnú odvahu a vynaliezavosť, aby dievčatko dostal do bezpečia.

Z anglického originálu The Book of Dust: La Belle Sauvage (David Fickling Books, UK 2017) preložila Oľga Kralovičová.

Ukážka z textu
Otvoril si atlas na stránke, kde bol zobrazený Lamanšský prieliv, a snažil sa zmerať ho pravítkom a spočítať si to podľa miniatúrnej mierky naspodku stránky, no bola taká malá, že sa nedala poriadne odčítať.
Ale nie – nebola príliš malá. Niečo mu prekážalo. Niečo veľmi malé sa mihotalo a plávalo presne na mieste, na ktoré hľadel, takže nevidel ostro, hoci všetko okolo sa zdalo jasné, aspoň kým nepreniesol pohľad a nepozrel inam, lebo vtedy sa tá mihotavá vec pohla tiež. Vždy mu zavadzala a nevidel nič, čo bolo za ňou.
Oprášil stránku, ale nič tam nebolo. Pošúchal si oči, no nezmizlo to. Vlastne bolo to ešte čudnejšie, lebo to videl, aj keď zavrel oči.
Navyše sa to veľmi pomaly zväčšovalo. Nebola to už škvrna, ale čiara, krivka, trochu ako načmárané písmeno C, a žiarilo to a mihotalo sa ako nejaký cikcakovitý čierno-bielo-strieborný vzor.
„Čo je to?" spýtala sa Asta.

 

Vyd. značka: IKAR

Počet strán: 432

Väzba: Knihy viazané

Rok vydania: 2018

Poradie vydania: 1.

Rozmer: 153 x 235 x 25 mm

Hmotnosť: 627 g

ISBN: 978-80-551-6340-6

Titul je zaradený do žánru:

Beletria pre dospelých > Svetová súčasná
Beletria pre dospelých > Sci-fi, fantasy

  

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie