Čo sa dá robiť, keď prší - Marissa Stapleyová

Čo sa dá robiť, keď prší - Marissa Stapleyová

Dodanie do 3 dní

Mae Summersová má milujúceho snúbenca Petra, prácu v jeho prosperujúcej spoločnosti a nádherný byt v centre New Yorku.

9,16 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Mae Summersová má milujúceho snúbenca Petra, prácu v jeho prosperujúcej spoločnosti a nádherný byt v centre New Yorku. V jedno ráno sa však jej dokonalý život rozsype na kúsky. Peter zmizne, zanechá iba čudný odkaz, a Mae s hrôzou zistí, že snúbencovo podnikanie bol bezohľadný podvod.
Jediné miesto, kam sa Mae môže uchýliť, je hostinec jej starých rodičov v Alexandria Bay, turistickom mestečku v severnej časti štátu New York. Lenže ani tam nie je všetko v poriadku. Maeina stará mama bojuje s demenciou, a keď sa nechtiac preriekne, manžel sa od nej odvráti a na staré kolená ju opustí.
Mae v mestečku nečakane narazí na svojho najlepšieho priateľa z detstva. Z Gabriela, jej prvej lásky, sa stal príťažlivý muž, ale tiež si akosi nevie poradiť so životom.
Domov je tam, kde je naše srdce, a občas treba veľkú dávku lásky, odpustenia a vôle, aby sa staré rany zacelili.
A čo sa dá robiť, keď prší? Maeina matka zanechala celý zoznam dobrých rád. Dá sa napríklad zakúriť v kozube, pritiahnuť si kreslo a vziať do ruky knihu. Urobte si pohodu!

Z anglického originálu Things To Do When It's Raining (Simon & Schuster Canada, a Division of Simon & Schuster, Inc., Toronto 2018) preložila Zdenka Buntová.

Ukážka z textu
Legenda hovorí, že Irokézi každú jar schádzali k brehom zátoky a kúpali sa – najradšej v daždi –, pretože verili, že ich to vylieči zo zimných neduhov. Ak prší, choďte si zaplávať. Prečo nie? Mokrému dážď neublíži. (Mama mi kázala dopísať, že v búrke sa kúpať nesmie, ale to vie hádam každý, či nie?)

Peter rozháňal stiesnenú atmosféru prehnanou veselosťou. „Toto je moja žena," predstavil Mae Jonovi. „Teda budúca. Vo firme má na starosti marketing." Moja žena... tie dve slová Mae milovala. Videla v nich prísľub, že nebude zomierať sama, čo je opodstatnená obava, ak vaši jediní žijúci príbuzní (prinajmenšom tí, ktorých poznala) prekročili prah osemdesiatky. „Chceš mať deti?" odvážila sa nadškrtnúť, keď už s Petrom chodila dostatočne dlho. Bála sa odpovede: veľa mužov po deťoch vôbec netúži a trvajú na tom, až kým nie je neskoro – a potom si urobia deti so ženami, ktoré nie sú ochotné čakať tak dlho, kým neprídu o plodnosť. „Pravdaže chcem," odvetil. „Hlúpa otázka."
Predstavila si, ako bude Jona s Mattie pozývať na večere, pozerala Jorji do očí a modlila sa za Mattino vyliečenie, aby sa jej dcéra nemusela po zvyšok života prehŕňať v spomienkach na mamu plná strachu, že jedného dňa načisto vyblednú. Predstavovala si, ako sa Jorja hráva s jej budúcimi deťmi. Vysnívala si dokonalý svet.
A teraz nevládala Jonovi pozrieť do očí.

 

Vyd. značka: IKAR

Počet strán: 256

Väzba: Knihy viazané

Rok vydania: 2019

Poradie vydania: 1.

Rozmer: 136 x 207 x 24 mm

Hmotnosť: 328 g

ISBN: 978-80-551-6605-6

Titul je zaradený do žánru:

Beletria pre dospelých > Svetová súčasná
Beletria pre dospelých > Román pre ženy

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie