Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny – Joanne K. Rowlingová

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny – Joanne K. Rowlingová

Dodanie do 3 dní

Novinka - Cesta čarodejníckym svetom pokračuje...

11,73 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Cesta čarodejníckym svetom pokračuje...

Na konci predchádzajúcej časti Fantastické zvery a ich výskyt s pomocou Mloka Scamandera v New Yorku zajali mocného temného čarodejníka Gellerta Grindelwalda. Ten splní hrozbu, unikne z väzenia a začne zhromažďovať svojich stúpencov. Väčšina z nich však netuší, aký má skutočný plán – zburcovať čistokrvných čarodejníkov a získať nadvládu nad nečarodejníckymi tvormi. V snahe zmariť Grindelwaldove plány Albus Dumbledore zverbuje svojho bývalého rokfortského študenta Mloka, ktorý Dumbledorovi sľúbi pomoc, pričom netuší, aké nebezpečenstvá mu hrozia. V čoraz väčšmi rozdelenom čarodejníckom svete sa aj najvernejší priatelia a členovia rodín ocitnú v opačných táboroch. Láska a vernosť sú podrobené ťažkým skúškam.

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sú druhým scenárom z päťdielnej série filmov od J.K. Rowlingovej, autorky medzinárodných bestsellerov o Harrym Potterovi. Hlavnú úlohu magizoológa Mloka Scamandera stvárnil držiteľ Oscara Eddie Redmayne. Dej sa odohráva v roku 1927, niekoľko mesiacov potom, čo Mlok Scamander pomohol odhaliť a zajať neslávne známeho temného čarodejníka Gellerta Grindelwalda. Tajomný príbeh plný mágie sa presunie z New Yorku do Londýna, Paríža, dokonca aj do Rokfortu a odkrýva novú kapitolu z čarodejníckeho sveta.

Z anglického originálu Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald – The Original Screenplay (Arthur A. Levine Books, New York 2018) preložila Oľga Kralovičová.

 

Vyd. značka: IKAR

Séria: Fantastické zvery

Počet strán: 304

Väzba: Knihy viazané

Rok vydania: 2019

Poradie vydania: 1.

Rozmer: 136 x 205 x 27 mm

Hmotnosť: 370 g

ISBN: 978-80-551-6505-9

Titul je zaradený do žánru:

Deti nad 10 rokov > Beletria (nad 10 rokov)
Beletria pre dospelých > Svetová súčasná

 

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

Prihlásenie