Motív X - Stefan Ahnhem

Motív X - Stefan Ahnhem

Dodanie do 3 dní

Fabian Risk bdie pri lôžku dcéry Matildy v helsingborskej nemocnici. Postrelili ju, leží v kóme – a vinu pripisuje sebe.

12,49 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Fabian Risk bdie pri lôžku dcéry Matildy v helsingborskej nemocnici. Postrelili ju, leží v kóme – a vinu pripisuje sebe. V tom čase brutálne zavraždia jedenásťročného chlapca, prisťahovalca zo Sýrie. Je to rasistický útok? Mestská kriminálna polícia sa púšťa do komplikovaného vyšetrovania prípadu. Pribúdajú ďalšie zdanlivo náhodné vraždy a Liljaová, Bralo a ostatní z helsingborskej polície sa pri prenasledovaní viacerých páchateľov ocitnú pod príliš veľkým tlakom. Napokon sa Fabian musí vrátiť do služby, hoci rodina ho potrebuje. Šéfka kriminálnej polície Astrid Tuvessonová preruší svoj dvanásťkrokový program odvykania od alkoholu, aj keď sotva začala, pretože musí viesť prácu v paralelných vyšetrovaniach. Fabian vyzbrojený informáciami, ktoré po sebe zanechal jeho mŕtvy kolega Hugo Elvin, začne vlastné vyšetrovanie, ktoré však môže súdržnú vyšetrovaciu skupinu navždy zmeniť, a v stávke je aj jeho vlastný život.
V súčasnosti autor pracuje na druhom diele Motívu X.

Zo švédskeho originálu Motive X (Forum, Stockholm 2018) preložila Jana Melichárková.

Ukážka z textu
Fabian bez toho, aby sa dotkol obsahu, zásuvku znova zatvoril a vôbec si na ňu nespomenul. Až na Elvinovom pohrebe. Tam sa stretol s dávnou štokholmskou kolegyňou, kriminalistickou techničkou Hillevi Stubbsovou. Ukázalo sa, že pozná oboch, Elvina i Molandera, z čias, keď všetci traja chodili na policajnú akadémiu. So smiechom odmietla informácie o tom, že by Elvin chcel podstúpiť operáciu na zmenu pohlavia, čo teóriu o samovražde postavilo do úplne nového svetla.
Fabian odsunul šálku a prešiel k bielej tabuli. Zatiaľ bola prázdna a čakala na to, aby ju zaplnil fotografiami, podozreniami, stopami a teóriami. Nechcel na ňu umiestniť všetky Elvinove nápady a myšlienkové postupy zo zásuvky. Chcel ju zaplniť vlastnými závermi a tým, čo sám určí.
Odteraz šlo o jeho vyšetrovanie. Nie Elvinovo. A aby to zdôraznil, pripevnil na ňu snímku, ktorú sám urobil, keď našiel kolegu visieť na háku od lampy, oblečeného v kvetovaných šatách, s náušnicami a ohnivočervenými namaľovanými perami.
V prvom rade musel Fabian preskúmať každučký detail Elvinovej smrti a zistiť, či jestvuje čo len najmenšia možnosť, že za všetkým stojí Molander.

 

Vyd. značka: IKAR

Séria: Fabian Risk (4.díl)

Počet strán: 424

Väzba: Knihy viazané

Rok vydania: 2019

Poradie vydania: 1.

Rozmer: 153 x 237 x 37 mm

Hmotnosť: 240 g

ISBN: 978-80-551-6730-5

Titul je zaradený do žánru:

Beletria pre dospelých > Svetová súčasná
Beletria pre dospelých > Krimi, detektívky

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie