Malý cestovateľ - Európa - Roman Borušovič

Malý cestovateľ - Európa - Roman Borušovič

Dodanie do 3 dní

Novinka - Cestovateľské príbehy pre deti z hlavných miest Európy.

11,32 €

Vydavateľstvo: Be BF

Cestovateľské príbehy pre deti z hlavných miest Európy. Hlavným hrdinom je chlapec Peťko – malý cestovateľ, ktorý spolu so svojím kamarátom psíkom, rád spoznáva nové miesta.
Kniha je plná ilustrácii z reálnych miest, so skutočnými pamiatkami a znakmi daných miest. Je určená deťom a rodičom, ktorí majú radi cestovanie, alebo ktorí chcú, aby ich deti spoznali svet okolo nás.
Pomocou týchto milých príbehov sa deti dozvedia veľa nového, spoznajú pamiatky, históriu, bežné súčasti daného mesta, či štátu. Deti získajú vedomosť o tom, odkiaľ pochádzame, aké deti žijú v iných mestách, aké sú v daných mestách zvyklosti a pamiatky.
Čo sa napríklad naučia? Kde leží Slovensko, aké je naše hlavné mesto, s akými štátmi susedíme. Aké sú iné hlavné mestá v Európe. Čo je to Atomium, Eiffelovka, alebo Coloseum. Súčasťou knihy je detská mapa. Deti sa naučia vybrané vlajky, spoznajú pamiatky, históriu a zaujímavosti európskych miest a krajín.
Všetko sa naučia hravou formou, pomocou príbehov chlapca Petríka a jeho kamarátov.
Kniha nie je encyklopédia, ale má náučný charakter. Deti sa zabavia a veľa naučia.

Ukážka z textu
PARÍŽ
Najznámejšou atrakciou hlavného mesta Francúzska je Eiffelova veža. Petrík sa už dlho tešil, ako si ju obzrie zblízka, pretože je vraj obrovská. Keď ju pred viac ako 100 rokmi postavili, bola dokonca najvyššou stavbou na svete. Zbalil si svoj cestovateľský batôžtek a, samozrejme, aj svojho plyšového medvedíka Bruna. Takto pripravený si sadol k svojmu čarovnému glóbusu a pomaly ním zatočil. Keď zbadal nápis Paríž, opatrne naň priložil svoj prštek a zatvoril oči. Zrazu pocítil, ako sa s ním celá izbička roztočila ako na detskom kolotoči a keď prestala, stál priamo pred majestátnou Eiffelovou vežou.

BRATISLAVA
V historickom Starom Meste chcel Petrík hodiť do fontány na Hlavnom námestí jeden cent – len tak pre šťastie. Keď však prechádzali okolo známej sochy Čumila, Ťapko sa k nej rozbehol a začal ju celú oňuchávať. Nevedel pochopiť, prečo sa ten pánko trčiaci z kanála vôbec nehýbe, aj keď mu oblizuje tvár. Možno to mal rád.

LONDÝN
Keď uvideli zaparkovaný červený dvojposchodový autobus, obaja sa potešili a vzápätí doň naskočili. Autobusom toho stihnú isto viac. Možno niekde natrafia aj na kráľovnú, keďže Londýn je sídlom kráľovskej rodiny. Stále tu žijú princovia a princezné, skoro ako v nejakej rozprávke. Len sa už nevozia v kráľovských kočoch a neobliekajú sa do kráľovských šiat. Chodia oblečení úplne normálne, asi tak, ako Petrík alebo ty. Londýn však nemá cestu iba nad zemou, ale aj pod ňou. Pod celým mestom je vybudované najstaršie metro na svete.

 

Vyd. značka: Be BF

Počet strán: 68

Väzba: Knihy viazané

Rok vydania: 2019

Poradie vydania: 1.

Rozmer: 195 x 216 x 10 mm

Hmotnosť: 298 g

ISBN: 978-80-973334-0-9

Titul je zaradený do žánru:

Deti nad 10 rokov 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie