Slová načmárané na stenách - Julia Waltonová

Slová načmárané na stenách - Julia Waltonová

Dodanie do 3 dní

Ak nemôžete dôverovať svojej mysli, dôverujte svojmu srdcu. Ako sa vyrovnať s priepasťou medzi tým, po čom túžime, a tým, čo naozaj môžeme?

8,33 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Ak nemôžete dôverovať svojej mysli, dôverujte svojmu srdcu.

Ako sa vyrovnať
s priepasťou medzi tým,
po čom túžime, a tým,
čo naozaj môžeme?

Šestnásťročný Adam je schizofrenik.
Vidí a počuje ľudí, ktorí neexistujú. Rebeku, milé dievča, ktoré mu rozumie, mafiánskeho bosa, ktorý ho ohrozuje, či nahého čudáka Jasona. Zdá sa celkom jednoduché odlíšiť skutočné od neskutočného, ale Adam to pre svoju diagnózu nedokáže.
Odrazu mu svitla nádej. Užíva experimentálny liek, ktorý mu pomáha ignorovať halucinácie. Nastúpi do katolíckej strednej školy, kde o jeho chorobe nikto nič nevie. Na dosah má nové možnosti, dokonca aj lásku. Spolužiačka Maja je pekná, inteligentná, hoci trochu tvrdohlavá, a zamilovaný Adam zúfalo túži byť normálnym tínedžerom, za akého ho priateľka považuje. Lenže liek, ktorý užíva, začína zlyhávať a musí ho vysadiť v tom najnevhodnejšom čase. Adam je odhodlaný urobiť čokoľvek, aby pred Majou uchoval svoje smutné tajomstvo.

Z anglického originálu Words on Bathroom Walls (Random House Children's Book, a division of Penguin Random House LLC, New York 2017) preložila Svetlana Žuchová.

Ukážka z textu
Hlava ma raz bolí, potom zase nie. Najhoršie to je, keď som v dave ľudí, kde sa všetko hýbe. A som trošku svetloplachý. Aj halucinácií je viac.
Napriek tomu si uvedomujem, čo je skutočné a čo nie. Už ma neprepadá panika tak ako kedysi, keď som premýšľal, či mi skutočne horí posteľ. A predsa všade navôkol vidím veci, ktoré by som nemal vidieť. Je tu chlap v obleku s veľkým kovovým kufríkom, ktorý sa stále otvára a sypú sa z neho peniaze. Žena s obrovským psom, ktorý ju ťahá po trávniku. Potom je tu ten čudný muž s nejasnými obrysmi, zakráda sa na samom okraji môjho zorného poľa a zakaždým zmizne v bočnej uličke. Mafiáni. Rebeka. Aj niekoľko ďalších, ktorí sa objavia len raz za čas.
S takým talianskym priezviskom, ako je Petrazelli, azda nikoho ani neprekvapí, že vidím mafiánov. Pre schizofrenika muža s talianskym pôvodom je to povinná jazda. Nie som si istý, či halucinácie mafiánov majú niečo s mojím pôvodom, alebo s tým, že mama bola priam posadnutá filmom Krstný otec.
Ale nepovedzte jej to. Veľmi by ma mrzelo, keby si vyčítala čokoľvek, čo súvisí s mojím šialenstvom.

 

Vyd. značka: IKAR

Počet strán: 264

Väzba: Paperback

Rok vydania: 2019

Poradie vydania: 1.

Rozmer: 127 x 200 x 20 mm

Hmotnosť: 260 g

ISBN: 978-80-551-6846-3

Titul je zaradený do žánru:

Beletria pre dospelých > YOLi, young adult, new adult

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie