Sherlock Holmes 5: Návrat Sherlocka Holmesa - Arthur Conan Doyle

Sherlock Holmes 5: Návrat Sherlocka Holmesa - Arthur Conan Doyle

Dodanie do 3 dní

Sherlock Holmes, podobne ako mnohí veľkí umelci, žil pre samo svoje umenie a často odmietol pomôcť boháčom a mocným tohto sveta, ak v ňom ich prípad neprebudil záujem.

14,19 €

Vydavateľstvo: SnowMouse Publishing

Sherlock Holmes, podobne ako mnohí veľkí umelci, žil pre samo svoje umenie a často odmietol pomôcť boháčom a mocným tohto sveta, ak v ňom ich prípad neprebudil záujem. Na druhej strane obetoval týždne tej najintenzívnejšej práce záležitostiam obyčajných ľudí, ak sa ich prípady vyznačovali čímsi zvláštnym alebo dramatickým, čo prebúdzalo jeho predstavivosť a čo bolo výzvou pre jeho mimoriadne schopnosti. Jeho neustále sa šíriaca povesť prinášala so sebou aj čoraz rozsiahlejšiu prax a z detektíva sa stal veľmi zamestnaný človek. Doktor Watson vo svojich zápiskoch uchoval podrobnú dokumentáciu o prípadoch, ktoré spolu riešili, a ako sám otvorene priznáva, z toho obrovského množstva je preňho mimoriadne ťažké vybrať tie, ktoré si zaslúžia zverejnenie. Podkladom pre drobné príbehy v zbierke poviedok Návrat Sherlocka Holmesa sa nakoniec stali kauzy, ktoré vzbudili záujem ani nie tak brutalitou zločinu, tvoriaceho ich jadro, ale skôr dômyselnosťou a dramatickosťou ich riešenia.

Návrat Sherlocka Holmesa je piatym zväzkom série a rovnako ako v predchádzajúcich častiach, príbehy preložil Ján Kamenistý a ilustroval Julo Nagy.

 

 Autor: Sir Arthur Conan DoylePredobjednávka
Vyd. značka: SnowMouse Publishing
Edícia: Arthur Conan Doyle
Séria: Sherlock Holmes (5.díl z 12)
Počet strán: 448
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2019
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 133 x 195 x 43 mm
Hmotnosť: 551 g
ISBN: 978-80-89465-33-0
EAN: 9788089465330
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > Svetová klasika
 > Krimi, detektívky

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

Prihlásenie