Príbeh nového priezviska Neapolská sága 2 - Elena Ferrante

Príbeh nového priezviska Neapolská sága 2 - Elena Ferrante

Dodanie do 3 dní

Druhá kniha z Neapolskej ságy začína vo chvíli, keď Elena spolu so svojou „geniálnou priateľkou" Lilou nechávajú za sebou svoje klaustrofobické dievčenstvo.

12,58 €

Vydavateľstvo: Inaque.sk

Druhá kniha z Neapolskej ságy začína vo chvíli, keď Elena spolu so svojou „geniálnou priateľkou" Lilou nechávajú za sebou svoje klaustrofobické dievčenstvo a vstupujú do sveta búrlivej mladej dospelosti, ktorú sprevádza láska, strata a zmätok. Na pozadí Neapola 60. a 70. rokov sa predtým nerozlučné priateľky vyberajú každá svojou cestou. Lila sa ako šestnásťročná vydala za bohatého Stefana Carraciho len, aby v svadobný večer zistila, že ju zradil, a tak ich manželstvo pochoval. Elena si naopak vybrala školu, netradičnejší spôsob, ako sa oslobodiť od dusivého života štvrti.

Príbeh dvoch priateliek z neapolskej štvrte pokračuje. Elena a Lila majú dvadsať rokov. Lila je uväznená v tradičnom manželstve, zatiaľ čo Elena pokračuje na svojej ceste hľadania seba samej. Komplikovaný a meniaci sa vzťah medzi nimi ich často spája, ale aj rozdeľuje. Každá z nich sa ocitá na pomedzí bolestivého odporu a hlbokej lásky, ktorú k tej druhej cíti. Dievčatá dospievajú, sú z nich ženy, uprostred života ktorých stojí toto zvláštne a dokonale vykreslené priateľstvo.

 

EAN: 9788089737352

Vydavateľ: Inaque.sk

Edícia: Pandora

ISBN: 978-80-89737-35-2

Rok vydania: 2016

Jazyk: Slovenský jazyk

Počet strán: 364

Väzba: pevná

Hmotnosť: 540

Rozmer: 134 x 207 x 0

Kategórie: próza, romány

 

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

Prihlásenie