Obhliadka bytu - Fredrik Backman

Obhliadka bytu - Fredrik Backman

Dodanie do 3 dní

Stačí jediný naozaj, ale naozaj zlý nápad. Viac netreba. Pri obhliadke bytu sa nešikovný a neúspešný bankový lupič zamkne s premotivovanou realitnou maklérkou.

11,67 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Stačí jediný naozaj, ale naozaj zlý nápad. Viac netreba.
Pri obhliadke bytu sa nešikovný a neúspešný bankový lupič zamkne s premotivovanou realitnou maklérkou, dvoma notorickými obdivovateľmi Ikey, nepríjemnou multimilionárkou, so smutnou starou dámou, so ženou vo vysokom štádiu tehotenstva, s neznesiteľným starým dudrošom, s králičou hlavou – a neuveriteľne bláznivá tragikomická rukojemnícka dráma je na svete! Lupič sa nakoniec vzdá a rukojemníkov prepustí, ale keď do bytu vtrhnú policajti, nájdu ho prázdny. Pri následných svojských výsluchoch svedkov spoznávame ich pozoruhodné verzie a názory na to, čo sa v skutočnosti stalo. Z výpovedí pripomínajúcich komplikovanú skladačku vyplynie niekoľko otázok: Ako sa lupičovi podarilo uniknúť? Prečo sú všetci rukojemníci uštipační, nevrlí a zlostní? Čo sa to vlastne deje s ľuďmi?

Zo švédskeho originálu Folk medangest (Bokf?rlaget Forum, Stockholm 2019) preložila Mária Bratová.

Ukážka z textu
Roger pochybovačne žmúril na lupiča a očividne zvádzal tuhý vnútorný boj, lebo na jednej strane bol veľmi lakomý, na druhej strane sa mu vôbec nepozdávala predstava, že zomrie v byte s takým obrovským potenciálom na renováciu. Zo zadného vrecka vytiahol peňaženku, lebo tam ju nosia všetci chlapi, ak nie sú na kúpalisku, vtedy si ju totiž odkladajú do topánky, no nenašiel nič hodnotné. Vtedy sa otočil k prvej osobe vedľa seba, ktorou bola práve Zara, a opýtal sa: „Máte pri sebe nejakú hotovosť?"
Zara vyzerala šokovaná, ťažko povedať, či to súviselo s pištoľou, alebo s otázkou.
„Hotovosť? Človeče, vyzerám hádam ako drogový díler?"
Lupič medzitým blúdil pohľadom z jedného na druhého, žmurkaním sa zbavoval potu, čo mu stekal do očí, napravil si kuklu a zrúkol: „NIE... TOTO NIE JE NIJAKÝ PRE... IBA SOM... Vzápätí sa však zadychčane opravil: „VLASTNE TOTO JE LÚPEŽ! ALE VÁS SA NETÝKA! VLASTNE... TERAZ Z VÁS BUDÚ RUKOJEMNÍCI! OSPRAVEDLŇUJEM SA! DNEŠNÝ DEŇ SA MI NEJAKO SKOMPLIKOVAL!"
Tým sa to všetko začalo.

 

Autor: Fredrik Backman
Vyd. značka: IKAR
Edícia: Ikar
Počet strán: 336
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2020
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 155 x 233 x 30 mm
Hmotnosť: 516 g
ISBN: 978-80-551-7081-7
EAN: 9788055170817
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > Svetová súčasná
Beletria pre dospelých > Spoločenské romány

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie