Cari Mora - Thomas Harris

Cari Mora - Thomas Harris

Dodanie do 3 dní

Pod vilou na morskom pobreží Miami Beach leží zlatý poklad drogového kartelu v hodnote dvadsaťpäť miliónov dolárov.

11,67 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Pod vilou na morskom pobreží Miami Beach leží zlatý poklad drogového kartelu v hodnote dvadsaťpäť miliónov dolárov. Dlhé roky po ňom sliedia muži, ktorých vedie Hans-Peter Schneider, zvrhlý sadista. Živí sa zohavovaním mladých dievčat pre bohatých klientov.

Cari Mora utiekla pred násilím a brutalitou z rodnej Kolumbie a vo vile na pobreží pracuje ako gazdiná. V Miami žije iba s dočasným ochranným štatútom, ktorý jej imigračný úrad môže kedykoľvek odobrať. Krásna, vojnou poznačená Cari Mora predstavuje pre Schneidera lukratívnu korisť, no po tom, ako narazí na zlato, aj vážnu prekážku. Dievčina však dobre pozná zásady prežitia v nehostinných podmienkach. Jej vlastná minulosť ju predurčila na nerovný boj.
V zákutiach mužskej žiadostivosti a ženského pudu sebazáchovy striehnu monštrá. Za posledných sto rokov sa nenašiel autor, ktorý by ich priviedol k životu presvedčivejšie než Thomas Harris. Cari Mora, jeho šiesty román, je dlhoočakávaným návratom americkej spisovateľskej legendy.

Z anglického originálu Cari Mora (Grand Central Publishing, USA 2019) preložil Milan Kopecký.

Ukážka z textu
S kľúčom od Felixa v ruke sa Hans-Peter mohol konečne vkradnúť do domu. Už sa nevedel dočkať. Vlezie dnu, zatiaľ čo to dievča, Cari Mora, bude spať v dusnom vzduchu na poschodí.
Hans-Peter bol v neoznačenom sklade neďaleko starej Thunderboat Alley v Severnom Miami Beach, čierny čln mal priviazaný v lodnom prístrešku. Sedel na trojnožke v strede vykachličkovanej kúpeľne, zo všetkých strán naňho striekali prúdy vody zo sprchových dýz zabudovaných do stien. Vybľakoval s nemeckým prízvukom: „... v daždi si spievam. Úžasne mi je, znova na svete som rád."

 

Autor: Thomas HarrisNovinka
Vyd. značka: IKAR
Edícia: Ikar
Počet strán: 264
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2020
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 125 x 200 x 14 mm
Hmotnosť: 176 g
ISBN: 978-80-551-7120-3
EAN: 9788055171203
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > Svetová súčasná
Beletria pre dospelých > Dobrodružstvo, thrillery 

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie