Varila som pre Picassa - Camille Aubray

Varila som pre Picassa - Camille Aubray

Dodanie do 3 dní

Lahodná zmes romantiky, tajomstiev a francúzskej kuchyne. Provensálsko, jar 1936. V ospalom prímorskom mestečku Juan-les-Pins sedemnásťročná Ondine pracuje v rodinnej reštaurácii Café Paradis.

12,51 €

Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ, a.s.

Lahodná zmes romantiky, tajomstiev a francúzskej kuchyne.
Margaret Atwoodová

Provensálsko, jar 1936. V ospalom prímorskom mestečku Juan-les-Pins sedemnásťročná Ondine pracuje v rodinnej reštaurácii Café Paradis. Z každodennej rutiny ju vytrhne príchod nového hosťa z Paríža, ktorý si želá, aby mu obedy servírovali v neďalekej vile. Tým tajomným hosťom nie je nik iný ako slávny Pablo Picasso, ktorý sa práve ocitol na životnej i umeleckej križovatke a dúfa, že pobyt pri mori mu pomôže načerpať nové sily. Na rozdiel od neho mladučká Ondine iba začína objavovať svoje schopnosti, talent i túžby. Stretnutie s Picassom na dlhé roky ovplyvní jej život, aj keď každý z nich pôjde ďalej vlastnou cestou.

New York, súčasnosť. Keď sa úspešná hollywoodska maskérka Céline vráti domov na Vianoce, dozvie sa od mamy, že starká Ondine kedysi varila pre Picassa a vraj od neho dokonca dostala obraz. Po nečakanom údere osudu sa Céline vydá na juh Francúzska, aby tam pátrala po tajomstvách rodinnej histórie. V opojnej atmosfére Azúrového pobrežia a s pomocou niekoľkých excentrických priateľov z kurzu varenia napokon objaví nielen pravdu o sebe a svojej rodine, ale získa aj odvahu žiť naplno.

Americká spisovateľka Camille Aubray študovala tvorivé písanie na Londýnskej univerzite a na Humber College v Toronte. Pracovala na scenároch denných seriálov One Life to Live a Capitol a učila tvorivé písanie na Newyorskej univerzite. Žije striedavo v Connecticute a na juhu Francúzska. Varila som pre Picassa je jej prvý román.

Prekladateľ: Veronika Maťúšová

 

Autor: Camille AubrayVýhradná distribúcia
Vyd. značka: Slovenský Spisovateľ
Počet strán: 416
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2020
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 140 x 206 x 35 mm
Hmotnosť: 508 g
ISBN: 978-80-220-2184-5
EAN: 9788022021845
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > Román pre ženy

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie