Cudzinec - Pavol Božík

Cudzinec - Pavol Božík

Dodanie do 3 dní

Úspešný hudobný producent Jakub má na Slovensku život, ktorý mu možno iba závidieť.

9,99 €

11,90 € Zľava 1,91 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Úspešný hudobný producent Jakub má na Slovensku život, ktorý mu možno iba závidieť. A práve závisť, nekompetentnosť ľudí, s ktorými musí spolupracovať, ale aj katastrofálna spoločenská situácia, korupcia na najvyšších miestach a byrokracia v úradoch sú dôvodom, prečo sa v štyridsiatich štyroch rokoch rozhodne začať odznova v Nórsku.
Necháva za sebou stres, prácu i jedno tajomstvo, ktorému sa za tie roky prispôsobil natoľko, že ho už ani nevníma. Netuší, že sa jeho nový život pretne s rodinou zo susedstva, a to veľmi intenzívne. Minulosť nemá problém prekonať ani dvetisíc kilometrov a dostihnúť ho na ďalekom severe.
Všetko, o čom Jakub sníval, sa plní, lenže objavia sa záležitosti, o ktorých si myslel, že ostali za hranicou alebo sa ho netýkajú. A tak musí zabojovať s minulosťou i s démonmi budúcnosti.

Ukážka z textu
Jakub mal práve vyložené nohy na stoličke, šálka od kávy bola skoro prázdna a v pohári s džúsom sa topili kocky ľadu, keď niečo za domom zahrmotalo. Už sa dvíhal zo stoličky, aby zistil, čo sa robí, keď spoza domu vybehol chlapec na kolobežke. Prekvapene na seba hľadeli.
„Hei," povedal vyjavený chlapec a upaľoval na kolobežke dole kopcom.
Jakub si všimol, že sa ešte niekoľkokrát otočil, a kým ho mal v dohľade, stále sa na neho pozeral.
„Hei," stihol Kubo odvetiť už vlastne iba sám pre seba, pretože chlapčisko na kolobežke bolo dávno pod kopcom.
Jakub neveriacky pozeral. Za iných okolností by si povedal, že sused si cez jeho dvor len skrátil cestu a vôbec by mu to neprekážalo, zrejme to tu robia všetci. Ani netušil, že sa dá k nemu prejsť z vedľajšieho domu, musí to preskúmať. Za iných okolností...
Jakubovi prebehol po chrbte mráz, hoci vonku bolo viac než tridsať stupňov. Chlapec mohol mať dvanásť, možno
trinásť rokov. Keď sa na seba zadívali, celkom stuhol. Ebenové oči, rovnaké čierne vlasy, naliehavý výraz na tvári a zhruba ten istý vek.
Bože, nadýchol sa Jakub a znova si zapálil. To nemôže byť pravda. Akoby aj mohla? Rozmýšľal. To nejde, jednoducho to nejde! Takto sa to vrátiť nedá. Jakubom lomcovala zmes pocitov. V myšlienkach sa vracal do bolestivej minulosti, ktorú tak veľmi túžil nechať na Slovensku. Myslel si, že za tie roky sa s tým už vyrovnal a, aj keď ťažko, prijal fakt, že inak to už nebude. Kostlivec v jeho skrini. Tak prečo teraz? Prečo tu? Náhoda? Osud? Alebo sa mu to iba zdalo?
Po chlapcovi už nebolo ani stopy.

 

Autor: Pavol Božík
Vyd. značka: IKAR
Edícia: Ikar
Počet strán: 264
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2020
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 135 x 207 x 23 mm
Hmotnosť: 332 g
ISBN: 978-80-551-7013-8
EAN: 9788055170138
Titul je zaradený do žánru:
Slovenská literatúra > Slovenská súčasná

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie