Kto sa bojí, nech nejde do lesa - M. J. Arlidge

Kto sa bojí, nech nejde do lesa - M. J. Arlidge

Dodanie do 3 dní

Tom Campbell si pamätá, že s priateľkou kempoval, inak nič.

12,51 €

14,90 € Zľava 2,39 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Tom Campbell si pamätá, že s priateľkou kempoval, inak nič. Preberie sa uprostred lesa, dezorientovaný a vydesený na smrť. Niekto mu ide po krku, akýsi tvor s čiernou dierou namiesto tváre. Mladíkovo telo po čase nájdu na strome.
Prípadu sa ujíma Helen Graceová. Sotva sa však pustí do práce, objaví sa druhá obeť. V lese vyčíňa sériový vrah.
Začínajú sa preteky s časom. Idylický národný park sa v noci mení na popravisko. Kto sa odváži ísť do lesa, v ktorom na každom kroku číha smrteľné nebezpečenstvo? Pátranie na obrovskom zalesnenom území pripomína hľadanie ihly v kope sena. Tentoraz bude Helen potrebovať viac než len odvahu.

Z anglického originálu Down to the Woods (Michael Joseph an imprint of Penguin Books, London 2018) preložil Matúš Kyčina.

Ukážka z textu
Márne kričíte. Nik vám nepomôže

Čo sa vlastne stalo? Prečo musí utekať? Večer si príjemne opitý ľahol k milovanej žene a prebudil sa polonahý v lese. Ktosi mu prikázal bežať, ak mu je život milý.
Zhlboka sa nadýchol. Ak chce prežiť, musí zapojiť mozog a nepanikáriť. Poobzeral sa po únikovej trase, či ho nezazrie. Vzadu bola lesná cesta, neďaleko napravo sa začínal lesný chodníček.
Kadiaľ pokračovať? Odkiaľ to má vedieť, keď netuší, kde je? Nevidel tábor ani iné obydlie, nič, čo by naznačovalo ľudskú prítomnosť. Čo ak už nie je v New Foreste?
Vydesene pozeral z jednej cesty na druhú. Ochromila ho nerozhodnosť, nesprávna voľba ho mohla stáť život. Netušil, kto mu ide po krku, kadiaľ by mal ísť, ani aké hrôzy ho čakajú.
Isté bolo jedine to, že smrť mu dýcha na chrbát.

 

Autor: M. J. Arlidge
Vyd. značka: IKAR
Edícia: Ikar
Séria: Helen Grace (8.díl)
Počet strán: 472
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2020
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 135 x 207 x 38 mm
Hmotnosť: 517 g
ISBN: 978-80-551-7026-8
EAN: 9788055170268
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > Svetová súčasná
Beletria pre dospelých > Krimi, detektívky

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie