Harry Potter - sada - Joanne K. Rowlingová

Harry Potter - sada - Joanne K. Rowlingová

Dodanie do 3 dní

Harry Potter je sirota, žije v izbičke pod schodmi u príšerných príbuzných a až do jedenástych narodenín si myslí, že je obyčajný chalan.

58,80 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Harry Potter je sirota, žije v izbičke pod schodmi u príšerných príbuzných a až do jedenástych narodenín si myslí, že je obyčajný chalan. Lenže potom dostane záhadné listy, navštívi ho sympatický obor a dozvie sa niečo, čo mu navždy zmení život. Je čarodejník!
Takto sa začína sága o malom chlapcovi, s ktorým rástli čitatelia celé desaťročie.
Už krátko po vyjdení prvého dielu zachvátila svet „potterománia" a tá sa v nasledujúcich rokoch prehnala literárnym aj filmovým svetom. Harry Potter sa stal obchodnou značkou s nepredstaviteľnou hodnotou. Fantasy príbehy o žiakovi Rokfortskej strednej čarodejníckej školy a jeho kamarátoch Hermione a Ronovi, pôvodne určené detským čitateľom, mali ohromný úspech vo všetkých vekových kategóriách. Ožili aj na filmovom plátne v podobe ôsmich celovečerných filmov. Harry Potter sa stal v literárnom svete fenoménom, aký nemá obdobu.

Z anglického originálu preložili Jana Petrikovičová a Oľga Kralovičová. Verše prebásnili Jozef Pavlovič a Jana Kantorová-Báliková. 

 

Autor: Joanne K. Rowlingová
Vyd. značka: IKAR
Edícia: IKAR
Počet strán: 7
Väzba: Paperback
Rok vydania: 2015
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 210 x 260 x 130 mm
Hmotnosť: 3387 g
ISBN:
EAN: 0202673
Číslo titulu: 0202673
Titul je zaradený do žánru:
Deti nad 10 rokov > Beletria (nad 10 rokov)

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie