Strážni anjeli - John Grisham

Strážni anjeli - John Grisham

Dodanie do 3 dní

V malom floridskom meste Seabrook zastrelili mladého právnika Keitha Russa, keď večer pracoval pri svojom stole.

11,67 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

V malom floridskom meste Seabrook zastrelili mladého právnika Keitha Russa, keď večer pracoval pri svojom stole. Vrah nezanechal stopy. Nebolo svedkov ani motívu. Polícia však čoskoro začala podozrievať mladého černocha Quincyho Millera, bývalého klienta Keitha Russa. Quincyho postavili pred súd a odsúdili na doživotie. Dvadsaťdva rokov bol vo väzení a trval na svojej nevine. Nikto ho však nepočúval. Nemal právnika, nikoho, kto by mu pomohol.
Po rokoch napíše list malej neziskovej organizácii Guardian Ministries, ktorú vedie Cullen Post, právnik a súčasne episkopálny kňaz. Guardian Ministries sa venuje iba špecifickým prípadom nespravodlivo odsúdených väzňov. Cullen Post cestuje po celej Amerike, bojuje za obete justičných omylov a stará sa o klientov, na ktorých systém zabudol. Prípad Quincyho Millera je trochu odlišný. Keitha Russa zavraždili mocní bezohľadní ľudia a tí nechcú, aby sa Quincy dostal na slobodu. Pred dvadsiatimi dvoma rokmi zabili jedného právnika a bez váhania by sa zbavili aj ďalšieho.
John Grisham vo svojom novom románe, ktorý sa okamžite umiestnil na prvom mieste v rebríčku bestsellerov New York Times, prináša čitateľom klasický právnický triler – a ešte čosi navyše.

Z anglického originálu The Guardians (Doubleday, a division of Penguin Random House LLC, New York 2019)
preložila Alena Redlingerová.

Ukážka z textu
„Nikdy nezabudnem, ako ho priviedli, vyumývaného, v košeli s kravatou. Sprvu som ho ani nespoznal. Prešli mesiace, odkedy sme spolu sedeli v jednej cele. A keď začal rozprávať o mojom priznaní, mal som sto chutí zakričať naňho. Bolo jasné, že ho naviedli policajti – odpojenie elektriny, použitie baterky, poznal všetky podrobnosti. Hneď mi došlo, že som v keli. Pozrel som na porotcov, videl som, že mu veria. Naleteli mu na všetky klamstvá. A viete čo, Post? Sedel som tam, počúval Huffeyho a v duchu som si vravel: Dofrasa, ten chalan prisahal, že bude hovoriť pravdu. A sudca sa má postarať, aby všetci svedkovia hovorili pravdu. Prokurátor vie, že tento svedok klame. Vie, že uzavrel dohodu s policajtmi, aby si zachránil kožu. Vedeli to všetci okrem tých zadubencov v porote."
„Obávam sa, že sa to stáva bežne, Quincy. Väzenskí udavači vypovedajú na súdoch po celej krajine deň čo deň. Iné civilizované krajiny to zakazujú, my nie."

 

Autor: John Grisham
Vyd. značka: IKAR
Edícia: IKAR
Počet strán: 328
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2020
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 135 x 210 x 27 mm
Hmotnosť: 404 g
ISBN: 978-80-551-7310-8
EAN: 9788055173108
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > Krimi, detektívky

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie