V bezpečnom úkryte - Rachel Abbottová

V bezpečnom úkryte - Rachel Abbottová

Dodanie do 3 dní

Presne pred rokom sa skupinka priateľov zišla na Lucasovu svadbu v jeho krásnom cornwallskom dome s výhľadom na more.

12,51 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Presne pred rokom sa skupinka priateľov zišla na Lucasovu svadbu v jeho krásnom cornwallskom dome s výhľadom na more. Zoznamujú sa, zabávajú, popíjajú. Pri prestretom stole v predvečer svadobnej oslavy je osem stoličiek. Deviata je určená utiahnutej, tak trochu záhadnej ženíchovej nevlastnej sestre Alex.
Lenže všetko sa pokazilo.
Lucas tých istých priateľov znovu pozval do svojho rozprávkového domu na oslavu výročia – čoho? Svadby, ktorá sa nekonala, alebo tragédie, ku ktorej došlo len niekoľko hodín pred plánovaným obradom?
Hosťom oznámil, že pre nich naplánoval hru. Dostali kostýmy, pridelili im roly a všetci bez výnimky musia hrať. Vie, ako k tomu donúti tých, ktorým sa to nepozdáva.
Hra na vraždu sa čoskoro začne, a to aj napriek prítomnosti dvojice policajných vyšetrovateľov.
Čo od nich vlastne Lucas chce? Čo zamlčiava? Čo taja ostatní? A čo potom, keď sa táto strašná hra skončí?

Z anglického originálu The Murder Game (Wildfire, an imprint of Headline Publishing Group, London 2020) preložila Jana Seichertová.

Ukážka z textu
Dnešná noc je celkom iná ako tá pred rokom, keď sme sa vyhrnuli z izieb, vzrušení vyhliadkou na príjemný večer a svadbu, ktorá sa mala konať na druhý deň.
Spýtala som sa Matta, čo si myslí o dnešnej večernej hre, ale odmieta o nej hovoriť. Zjavne o to Lucasovi ide – a čo Lucas chce, to aj dostane. Aspoň od môjho manžela. Aj keď v poslednom čase vôbec netuším, aké myšlienky sa Mattovi preháňajú hlavou.
Obávam sa, že nešťastné dvojice väčšinou nevedia presne povedať, kedy sa ich vzťah začal rúcať, kedy pocit blízkosti nahradil odstup a dobrosrdečné podpichovanie sa zmenilo na nešikovne skrývané pohŕdanie. Ja však viem začiatok rozpadu svojho manželstva veľmi presne.
Náš spoločný život až dovtedy plynul bez problémov, akoby sme vedľa seba plávali v pokojnej rieke. Lenže potom sa vodná hladina zmenila. Narazili sme na kaskády a silný prúd nás od seba odtrhol. Teraz vidíme toho druhého v diaľke, no nemôžeme alebo nechceme spolu zamieriť späť do pokojných vôd.
Prešiel presne rok odo dňa, keď nás začalo unášať opačnými smermi, a zrazu nemáme nijaký záchytný bod, nijakú záchranu na dohľad.
Nikdy sme sa však o tom nerozprávali, lebo by sme nevyhli zmienke o udalosti, ktorá nás od seba odtrhla.
Museli by sme hovoriť o Alex.

 

Autor: Rachel Abbottová
Vyd. značka: IKAR
Edícia: IKAR
Počet strán: 384
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2020
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 135 x 206 x 32 mm
Hmotnosť: 443 g
ISBN: 978-80-551-7309-2
EAN: 9788055173092
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > Krimi, detektívky

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie