Láska a iné slová - Christina Lauren

Láska a iné slová - Christina Lauren

Dodanie do 3 dní

IKAR, 2020 - Koľko slov potrebuje mladá láska, aby pochopila, prečo sa to pred rokmi pokazilo?

11,67 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Koľko slov potrebuje mladá láska, aby pochopila, prečo sa to pred rokmi pokazilo?
Pediatrička Macy Sorensenová vedie pokojný život bez citových turbulencií. Väčšinu času trávi v náročnej práci, plánuje svadbu so starším, dobre zabezpečeným mužom a naďalej pchá hlavu do piesku, aby si chránila ubolené srdce. Keď narazí na Elliota Petropoulosa, lásku svojho života, bublina, ktorú si okolo seba vytvorila, praskne.
Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden Elliot a okolo neho sa točil celý jej svet. Z vychudnutého kamaráta posadnutého knihami vyrástol muž, ktorý jej po strate matky znovu otvoril srdce. Trávili spolu víkendy aj lenivé letá na chalupe neďaleko San Francisca. Ponárali sa do knižných svetov, obľúbených slov a delili sa o trápenia aj radosti. To všetko až do osudného večera, keď jej vyznal lásku a vzápätí zlomil srdce. Po rokoch odmlky sa nečakane stretávajú. Hoci ich spomienky zahmlieva bolesť z udalostí, ktoré sa udiali v zlomový deň, Elliot napokon zistí skutočný dôvod Macinho desaťročného mlčania. Obnoviť jej vieru v nehynúcu lásku však nebude jednoduché.

Z anglického originálu Love and Other Words (Gallery Books, An Imprint of Simon & Schuster, New York 2018) preložila Katarína Kvoriaková.

Ukážka z textu
„Si láskou môjho života. Predpokladám, že jedného dňa ma to prejde, ale keď som ťa včera uvidel..." Krúti hlavou. „Nemohol som sa vrátiť domov k inej a tváriť sa, že ju nadovšetko ľúbim."
Prebehne mnou vlna nevoľnosti. Ak sa mám priznať, netuším, ako si vysvetliť ten ťaživý pocit v hrudi. Znamená to, že sa dokážem vcítiť do jeho pocitov, len som oveľa väčší zbabelec? Alebo presný opak? Že už som sa pohla ďalej, našla som niekoho iného a nechcem, aby Elliot prenikol do môjho jednoduchého a bezstarostného života?
„Macy," osloví ma teraz naliehavejšie a chystá sa pokračovať. Potiahnuť ďalšiu spúšť, nastoliť ďalšiu zmenu hry. Vrhnem sa za svojou peňaženkou – ženiem sa za bzučiakom, lenže tentoraz ma Elliot zastaví, nežne mi stisne rameno, líca mu sčervenejú od hnevu. „Toto už nerob. Nemôžeš stále utekať pred týmto rozhovorom. Uplynulo takmer jedenásť rokov." Nakláňa sa, zatína sánku. „Viem, že som to pokašľal, ale až tak veľmi? Tak veľmi, že si musela zmiznúť?"

 

Autor: Christina Lauren
Vyd. značka: IKAR
Edícia: IKAR
Počet strán: 344
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2020
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 135 x 206 x 30 mm
Hmotnosť: 409 g
ISBN: 978-80-551-7328-3
EAN: 9788055173283
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > Svetová súčasná
Beletria pre dospelých > Román pre ženy

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie