Kniha Prachu: Druhý diel - Tajné spoločenstvo - Philip Pullman

Kniha Prachu: Druhý diel - Tajné spoločenstvo  - Philip Pullman

Dodanie do 3 dní

IKAR, 2020. Od udalostí odohrávajúcich sa v La Belle Sauvage uplynulo dvadsať rokov.

16,53 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Od udalostí odohrávajúcich sa v La Belle Sauvage uplynulo dvadsať rokov. Vtedy sa Lyra Belacqua ocitla na začiatku rušnej cesty svojho života. V Tajnom spoločenstve ju spoznávame ako Lyru Zlatoústu. Už dávno nie je dieťa... Lyrin vzťah s jej démonom Pantalaimonom sa natoľko kom¬plikuje, že sa obaja dostávajú na miesta a do zložitých situácií, o akých by sa im ani nesnívalo. Aj Malcolm, ten chlapec s loďkou, ktorý sa kedysi odhodlal zachrániť maličkú Lyru pred povodňou a prenasledovateľmi, sa vydáva na cestu, teraz už ako zrelý muž so zmyslom pre povinnosť a s túžbou konať správne. Ich nebezpečné a dobrodružné cesty vedú naprieč Európou až do Ázie za strateným mestom démonov, tajomstvami púš¬te a zá¬hadou tajomného prachu.

Z anglického originálu The Book of Dust: The Secret of Commonwealth (David Fickling Books, UK 2019) preložila Oľga Kralovičová.

Ukážka z textu
Vyzeral ako kuna, no v skutočnosti bol démon. Bolo ťažké povedať, v čom je rozdiel, ale každý človek v Lyrinom svete by to ihneď spoznal, tak ako poznal vôňu kávy alebo červenú farbu.
Človek bez démona alebo démon sám, bez človeka v do¬hľade, sa považoval za čosi príšerné, tajomné, nemožné. Ni¬jaké obyčajné ľudské bytosti sa nemohli takýmto spôsobom oddeliť, hoci bosorky to údajne dokázali. Schopnosť, ktorú Lyra a Pan mali, bola zvláštna a draho za ňu zaplatili pred ¬ôsmimi rokmi vo svete mŕtvych. Odkedy sa vrátili domov do Oxfordu po tom čudnom dobrodružstve, nikomu o tom nepovedali a dávali si veľký pozor, aby to utajili; ale niekedy, v poslednom čase častejšie, jednoducho museli odísť jeden od druhého.

 

Kniha Prachu: Druhý diel - Tajné spoločenstvo
Autor: Philip Pullman
Vyd. značka: IKAR
Edícia: IKAR
Séria: Kniha prachu (2.díl z 3)
Počet strán: 616
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2020
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 157 x 233 x 52 mm
Hmotnosť: 849 g
ISBN: 978-80-551-7352-8
EAN: 9788055173528
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > Svetová súčasná
Beletria pre dospelých > Sci-fi, fantasy

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie