Genéza - Robin Cook

Genéza - Robin Cook

Dodanie do 3 dní

IKAR, 2020. Na pitevnom stole hlavnej súdnej lekárky mesta New York Laurie Montgomeryovej sa ocitne telo 28-ročnej sociálnej pracovníčky Kery Jacobsenovej.

11,67 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Na pitevnom stole hlavnej súdnej lekárky mesta New York Laurie Montgomeryovej sa ocitne telo 28-ročnej sociálnej pracovníčky Kery Jacobsenovej. Spočiatku sa zdá, že sa stala obeťou tragického predávkovania drogami. Laurie a jej novej patologickej rezidentke – geniálnej, ale trochu svojskej doktorke Arii Nicholsovej – však niektoré detaily nesedia. Rodinní príslušníci a priatelia prisahajú, že Kery sa drog ani nedotkla. Vedenie nemocnice, kde pracovala, trvá na tom, aby sa o prípade mlčalo. Kera bola v desiatom týždni tehotenstva, ale nikto nevie, kto je otec a či má kľúč k posledným okamihom jej života.
Laurie dočasne zamestná naliehavý zdravotný problém a impulzívna Aria obráti pozornosť na kontroverznú novú metódu – používanie genealogických databáz DNA pri pátraní po ľuďoch, ktorí nechcú, aby ich našli. Nadviaže spoluprácu s odborníkmi zo začínajúcej webovej stránky skúmajúcej rodinný pôvod a plánuje vystopovať DNA plodu k pravdepodobným mužským príbuzným v nádeji, že identifikuje záhadného otca. Zanedlho však zavraždia Kerinu najbližšiu priateľku, ktorá takisto pôsobila ako sociálna pracovníčka, a odpovede treba hľadať ešte naliehavejšie. Ktosi očividne nechce, aby Kerine tajomstvá vyšli najavo. Ak sa Aria aspoň trochu priblíži k pravde, s Laurie sa pokojne môžu stať ďalšími vrahovými terčmi.

Z anglického originálu Genesis (G. P. PUTNAM'S SONS, an imprint of the Penguin Random House LLC, New York 2019) preložil Róbert Hrebíček.

Ukážka z textu
„Tráviaci trakt je čistý," vyhlásila Aria. „Nastal čas prezrieť panvové orgány." Vrátila sa k mŕtvole a rýchlo ich uvoľnila. Väčšinou postupovala tupo, prstami, iba občas si pomáhala pitevnými nožnicami so zaobleným koncom. Skalpelom odborne preťala všetko, čo bolo treba, a vytiahla z panvovej dutiny orgány vrátane maternice, vajíčkovodov a vaječníkov.
„Musím povedať, že ste talentovaná prosektorka," pochválila ju Laurie a myslela to vážne.
„Som rada, že ste si to všimli," odvetila Aria tónom, pre ktorý Laurie kompliment oľutovala. Odobrala vzorku z krčka maternice a s použitím sily zasunula do jeho kanála veľmi ostrý skalpel s dlhou čepeľou. Otvárala maternicu, aby odhalila jej dutinu.
„Doriti!" zvolala náhle Aria. Naklonila sa nad vzorku, aby sa pozrela zbližša. „Vidíte to, čo ja?"

 

Autor: Robin Cook
Vyd. značka: IKAR
Edícia: IKAR
Počet strán: 328
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2020
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 153 x 235 x 30 mm
Hmotnosť: 535 g
ISBN: 978-80-551-7387-0
EAN: 9788055173870
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > Krimi, detektívky

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie