Život Mony Lisy - Pierre La Mure

Život Mony Lisy - Pierre La Mure

Dodanie do 3 dní

Mona Lisa. Aká bola táto žena, čo už celé stáročia dráždi zvedavosť sveta a na všetky otázky odpovedá iba záhadným úsmevom?

12,51 €

Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ, a.s.

Mona Lisa. Aká bola táto žena, čo už celé stáročia dráždi zvedavosť sveta a na všetky otázky odpovedá iba záhadným úsmevom? Prečo sa bohatá patricijská dievčina v pätnástich rokoch vydala za oveľa staršieho veľkoobchodníka s hodvábom? Prečo sa dala ako dvadsaťštyriročná portrétovať a prečo jej to manžel dovolil, hoci si obraz neobjednal? Prečo monu Lisu maľoval práve Leonardo da Vinci, ktorý bol vo Florencii cudzincom a objednávky na portréty neprijímal? Prečo na tom neveľkom obraze pracoval nekonečne dlho, hoci maľoval nerád a ani svoje najväčšie diela nebol schopný dokončiť? A napokon najväčšia hádanka zo všetkých: pre koho vlastne ten portrét maľoval?

Pierre La Mure (1899 – 1976) preštudoval obrovské množstvo údajov roztratených po archívoch a aj vďaka tomu sa mu podarilo v románovej forme príťažlivo zobraziť osud ženy, ktorej podoba sa zachovala na doske z topoľového dreva. V jeho vynikajúcej biografii ožíva búrlivé obdobie talianskej renesancie, jedinečný kultúrny rozkvet za vlády Mediciovcov, mesto Florencia a v neposlednom rade i sám geniálny Leonardo.

Prekladateľ: Beata Horná

 

 

Autor: Pierre La Mure
Vyd. značka: Slovenský Spisovateľ
Séria: Životy slávnych
Počet strán: 408
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2020
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 140 x 207 x 35 mm
Hmotnosť: 510 g
ISBN: 978-80-220-2218-7
EAN: 9788022022187
Titul je zaradený do žánru:
Beletria pre dospelých > Biografické romány
Literatúra faktu > Biografie, životopisy, osudy

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie