Ako si kukučka hľadala rodinu - Simona Novotná

Ako si kukučka hľadala rodinu - Simona Novotná

Dodanie do 3 dní

Aké je to mať rodinu a ktorá je pre nás tá skutočná? V meste za veľkou riekou žil majster hodinár so svojím kocúrom Frolišom.

9,99 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Aké je to mať rodinu a ktorá je pre nás tá skutočná?

V meste za veľkou riekou žil majster hodinár so svojím kocúrom Frolišom. Jedného dňa, keď kontroloval hodiny na kostolnej veži, našiel vo výklenku vajíčko. Onedlho škrupinka na vajíčku praskla a vykuklo z nej kukučiatko. Alžbetka. V hodinárstve bolo hneď veselšie. Keď sa naučila lietať, hrávali sa s kocúrom Frolišom na schovávačku. No raz ráno, keď zazrela odlietať kŕdeľ divých husí, rozhodla sa, že tiež pôjde do sveta – hľadať svoju rodinu. V tej chvíli ešte netušila, že kukučie mamy kladú vajíčka do cudzích hniezd. Podarí sa Alžbetke nájsť, po čom tak veľmi túži?

Rozprávkový príbeh plný dobrodružstiev, ktoré zažije malá kukučka v meste aj v lese, si získa detského čitateľa svojou bezprostrednosťou a dojímavým záverom. Kukučkino pátranie po jej skutočnej rodine oslovilo aj pani ilustrátorku, ktorá sa menuje rovnako ako malá vtáčia hrdinka, a tak s potešením vytvorila pekné, milé aj vtipné obrázky do knižky.

Napísala Simona Novotná
Ilustrovala Alžbeta Kováčová

Pre deti od 4 rokov

 

Autor: Simona Novotná
Vyd. značka: IKAR
Edícia: Stonožka
Počet strán: 72
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2020
Poradie vydania: 1.
Rozmer: 221 x 287 x 18 mm
Hmotnosť: 642 g
ISBN: 978-80-551-7488-4
EAN: 9788055174884
Titul je zaradený do žánru:
Deti do 10 rokov > Beletria (do 10 rokov)

 

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie