Temné hmoty - Philip Pullman

Temné hmoty - Philip Pullman

Dlhšia dodacia lehota

Knižná trilógia Temné hmoty zachytáva cestu Lyry, ktorá vyrastá medzi učencami na Oxfordskej univerzite.

16,71 €

Vydavateľstvo: IKAR, a. s.

Knižná trilógia Temné hmoty zachytáva cestu Lyry, ktorá vyrastá medzi učencami na Oxfordskej univerzite. V jej svete má každý človek svojho démona – dušu v zvieracej podobe. Žije bezstarostný život malej divošky až do chvíle, kým si nevypočuje prednášku o tajomnom prachu a kým z jej okolia nezačnú miznúť deti. Keď sa stratí aj Lyrin najlepší priateľ, rozhodne sa ho vyhľadať. Na ceste ju sprevádza nielen zvláštny prístroj – alethiomer, ktorý tomu, kto s ním vie pracovať, odpovie na všetky otázky, ale aj noví priatelia.
Trilógiou Temné hmoty si britský spisovateľ fantasy a popredný predstaviteľ britského ateizmu Philip Pullman zabezpečil svetový úspech. Získal viacero významných literárnych ocenení, predovšetkým cenu Nibbie a Whitbreadovu cenu za najlepšiu britskú knihu roka.
Podľa knihy Zlatý kompas bol nakrútený rovnomenný film v réžii Chrisa Weitza s hviezdnym hereckým obsadením. Trilógiu v produkcii britskej stanice BBC plánujú do minisérie spracovať režisér Tom Hooper (Kráľova reč, Bedári) a scenárista Jack Thorne (Harry Potter a prekliate dieťa).
Philip Pullman sa po vyše dvadsiatich rokoch od prvého vydania Zlatého kompasu vracia do sveta Oxfordu a Jordánskeho kolégia v prvej časti fantasy série Kniha prachu – La Belle Sauvage (IKAR, 2018).

Z anglických originálov Philip Pullman:
Northern Lights (Scholastic Childrens Books, London 1995);
The Subtle Knife (Scholastic Childrens Books, London 1997);
The Amber Spyglass (Scholastic Childrens Books, London 2000)
preložila Oľga Kralovičová a Tamara Chovanová.
Verše preložila Jana Kantorová-Báliková.

 

Autor: Philip Pullman
Vyd. značka: IKAR
Počet strán: 816
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2018
Poradie vydania: 2.
Rozmer: 155 x 240 x 64 mm
Hmotnosť: 1136 g
ISBN: 978-80-551-6490-8
EAN: 9788055164908

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie