Anna v Summerside - Lucy Maud Montgomery

Anna v Summerside -  Lucy Maud Montgomery

Dodanie do 3 dní

Anna Shirleyová, hrdinka románov kanadskej spisovateľky Lucy Maud Montgomery, je už celé desaťročia obľúbená po celom svete.

10,32 €

Vydavateľstvo: Slovart

Anna Shirleyová, hrdinka románov kanadskej spisovateľky Lucy Maud Montgomery, je už celé desaťročia obľúbená po celom svete.
Štvrtý diel tejto série románov Anna v Summerside napísala autorka dodatočne až tridsať rokov po prvom diele. Dozvedáme sa v ňom, kam sa podeli tri roky Anninho života po tom, čo sa zasnúbila s Gilbertom Blythom.
Anna prijala miesto riaditeľky strednej školy v meste Summerside a našla si ubytovanie u dvoch starších vdov a ich gazdinej. Spočiatku musela bojovať s nepriazňou mesta a klanom rodiny Pringlovcov, a keďže deti Pringlovcov tvorili väčšinu Anniných žiakov, nedarilo sa jej prekonať ich odpor a protivenstvá ani zvyčajnou láskavosťou a ústretovosťou. Po prvom polroku sa však zhodou okolností situácia vyvinula tak, že museli chtiac-nechtiac zmeniť postoj a Annu si obľúbili.
Rozprávanie o tomto období Anninho života sa líši od všetkých ostatných dielov. Sčasti má formu Anniných listov Gilbertovi, sčasti ho podáva rozprávač. Autorka doň povkladala množstvo kratších individuálnych príbehov a zaujímavých osudov nových hrdinov, do ktorých Anna spôsobom sebe vlastným priamo či nepriamo zasahuje. Ako a koľkým z nich pomôže úplne zmeniť život? 

 

Autor Lucy Maud Montgomery
Pôvodný názov Anne of Windy Willows
Jazyk slovenský
Väzba tvrdá
Počet strán 368
Formát 125 x 190 mm
EAN 9788055637181
Prekladateľ Beáta Mihalkovičová
Rok vydania 2021
Edícia Beletria pre deti (9 – 12 rokov)

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie